X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zrozumieć muzykę. Fenomen prof. Mieczysława Tomaszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 21:30
- Był twórcą koncepcji interpretacji integralnej. On sam niejako spełniał zasady integralności przez niego samego sformułowane - podkreślała Teresa Malecka, jedna z uczennic znakomitego muzykologa. 14 stycznia 2020 roku minęła pierwsza rocznica śmierci prof. Mieczysława Tomaszewskiego.
Audio
  • Prof. Mieczysław Tomaszewski we wspomnieniach (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Joaquin Corbalan P

Olga Pasiecznik 1200.jpg
"Chopina pieśni i piosnki". Olga Pasiecznik w koncercie na cześć prof. Mieczysława Tomaszewskiego

- Ta integralna osobowość, szlachetność, bezinteresowność jego działań, wyznawanie w pracy wartości najwyższych: prawdy, dobra, piękna - to właśnie stanowi o fenomenie jego postaci i sile jego oddziaływania na młodsze pokolenie - mówiła Teresa Malecka podczas przypomnianego w Dwójce spotkania w Akademii Muzycznej w Krakowie 18 maja 2019 roku.

- Dzięki Profesorowi nastąpiło we mnie zrozumienie, że analiza dzieła muzycznego sama nie wystarczy. Że jest jedynie drogą do interpretacji - przypominała Teresa Malecka. Jak dodała, spośród przykazań prof. Tomaszewskiego jednego nie przekroczyła nigdy. - Zawsze zajmuję się muzyką bliską mi, którą kocham i oceniam jako wartościową.


Mieczysław Tomaszewski: ta fascynacja pomogła mi przy nauce form muzycznych >>>

Mieczysław Tomaszewski to jeden z najwybitniejszych polskich badaczy twórczości Chopina, muzykolog i teoretyk muzyki, kierownik Katedry Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego Akademii Muzycznej w Krakowie. Wieloletni dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, autor trzech cykli muzycznych w Dwójce, w tym 44 audycji poświęconych Chopinowi.

W audycji poświęconej prof. Mieczysławowi Tomaszewskiemu przedstawiliśmy skrót wystąpień wychowanków profesora podczas spotkania wspomnieniowego w Akademii Muzycznej w Krakowie 18 maja ubiegłego roku. Tego dnia Sali Senatu Uczelni zostało nadane imię prof. Tomaszewskiego. W audycji znalazły się fragmenty wystąpień Teresy Maleckiej, Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Małgorzaty Janickiej-Słysz, Agnieszki Draus, oraz Marcina Trzęsioka i Leszka Polony.

Audycja poprzedzona była wyjątkami z wypowiedzi profesora na antenie Programu 2 Polskiego Radia w różnych pasmach przez cały dzień

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadzenie: Beata Stylińska

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 21.30

jp/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria João Pires w hołdzie profesorowi Mieczysławowi Tomaszewskiemu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 12:12
W audycji przypadającej w 98. rocznicę urodzin prof. Mieczysława Tomaszewskiego słuchaliśmy nagrań jednej z jego ulubionych chopinistek - Marii João Pires, świętując tym samym 75. urodziny wybitnej portugalskiej pianistki.
rozwiń zwiń