Architektoniczne kontrasty i nowoczesne rozwiązania na świecie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2024 22:00
Z fascynacją odnalazł się w betonowej dżungli Bangkoku, Singapuru i Kuala Lumpur, ale potrafił też docenić piękno i mądrość dzikiej natury. Gościem "Rozmów po zmroku" był Joachim Ciecierski, dziennikarz Polskiego Radia i podróżnik.
O podróży po Azji śladem architektonicznych odkryć porozmawiamy z dziennikarzem Polskiego Radia i podróżnikiem Joachimem Ciecierskim
O podróży po Azji śladem architektonicznych odkryć porozmawiamy z dziennikarzem Polskiego Radia i podróżnikiem Joachimem CiecierskimFoto: Shutterstock/Majonit

Joachim Ciecierski odwiedził miejsca o zaskakujących rozwiązaniach architektonicznych - jak zbudowany bez użycia jednego gwoździa Dom Jima Thompsona, nowoczesne obiekty skonstruowane w poszanowaniu otaczającej ich przyrody, podziwiał najwyższe wieżowce wrzucone w tradycyjną tkankę miejską.

Z naszym gościem, dziennikarzem Polskiego Radia i podróżnikiem, rozmawialiśmy w audycji o architektonicznych kontrastach i nowoczesnych rozwiązaniach powstałych w symbiozie z przyrodą i mieszkańcami, o podróży po Azji śladem architektonicznych odkryć, o lokalnych artystach i unikatowych azjatyckich muzeach.


Posłuchaj
27:58 Dwójka rozmowy 10.07.2024.mp3 Spotkanie z Joachimem Ciecierskim w kontekście jego podróży (Rozmowy po zmroku/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadziła: Katarzyna Fitzwilliams

Data emisji: 10.07.2024

Godz. emisji: 21.30

dz/pg

Czytaj także

Burckhardt i Belzoni - w poszukiwaniach źródeł Nigru

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2024 17:47
W kolejnej audycji "Awanturnicy, obieżyświaty, odkrywcy" Michał Nowak przyjrzał się postaciom Johanna Ludwiga Burckhardta i Giovanniego Battisty Belzoniego. Obaj dokonali ważnych odkryć, ale nie wszystkich, jakie chcieli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kraina w kratę". Dwójka w Swołowie- stolicy zabudowy szachulcowej

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2024 17:00
Dwójka zawitała do Swołowa - stolicy "Krainy w kratę", jednej z najciekawszych miejscowości w Polsce, charakteryzującej się kraciastymi fasadami budynków. To właśnie tam odbywa się Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica. Monika Zając i Michał Dębski rozmawiali o lokalnych tradycjach i muzyce inspirowanej różnymi obszarami świata.
rozwiń zwiń