Polskie Radio
Section05
samorząd

Sąd unieważnił uchwałę o przeciwdziałaniu ideologii LGBT. Wójcik: wystąpię o skierowanie skargi kasacyjnej

- W poniedziałek wystąpię do Prokuratora Generalnego o skierowanie skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Chodzi o unieważnienie przez sąd uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT podjętej przez radę gminy Istebna - poinformował w sobotę wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  LGBT samorząd sąd Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA

Ruszył nabór do programu "Maluch plus”. Maląg: chcemy żłobka lub klubu dziecięcego w każdej gminie

Ruszył nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu "Maluch plus", w którego ramach przewidziano m.in. wsparcie finansowe na tworzenie miejsc opieki w żłobkach i klubach dziecięcych. - Zachęcamy jednostki samorządu terytorialnego i podmioty niesamorządowe do składania ofert - powiedziała w TVP minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej rodzina samorząd przedszkole

Miliardy litrów ścieków trafiły już do Wisły po awarii "Czajki". Licznik nadal bije

Od początku tegorocznej awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" do Wisły zrzucono ponad 2 miliardy 470 milionów litrów nieczystości. Tak wynika z danych ze strony internetowej www.ruchtrzaskowskiego.pl, na której znajduje się licznik litrów ścieków, które trafiają wprost do rzeki po awarii w oczyszczalni "Czajka".
Zobacz więcej na temat:  Wisła awaria w oczyszczalni Czajka ochrona środowiska zdrowie POLSKA Warszawa samorząd

"Odpowiedzialność ponoszą władze miasta". Wojewoda mazowiecki o awarii "Czajki"

- Gospodarowanie ściekami to zadanie samorządu. Odpowiedzialność za przyczyny i skutki zaistniałej sytuacji ponoszą w pierwszej kolejności władze miasta - mówił wojewoda mazowiecki o awarii kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. - Niedopuszczalne jest przerzucanie winy na poprzedników - dodał Konstanty Radziwiłł.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa awaria w oczyszczalni Czajka samorząd regiony mazowieckie POLSKA Rafał Trzaskowski Wisła

"Rurociąg może być do wyrzucenia". Prezes Wód Polskich o awarii "Czajki"

- Mogło dojść do rozszczelnienia osnowy tunelu "Czajki". Jeżeli rzeczywiście to się stało, to w zasadzie mamy już sytuację taką, że ten rurociąg się do niczego nie będzie nadawał, jest do wyrzucenia - przekazał prezes Wód Polskich Przemysław Daca, odnosząc się do sobotniej awarii warszawskiej oczyszczalni "Czajka".
Zobacz więcej na temat:  Warszawa awaria w oczyszczalni Czajka samorząd regiony mazowieckie POLSKA Rafał Trzaskowski

"Jestem sceptyczny". Karnkowski o pomyśle Trzaskowskiego na Nową Solidarność

- Pomysłem na ruch Rafała Trzaskowskiego może być stworzenie czegoś w rodzaju dawnego KOD-u, tylko że pod auspicjami PO. Lider, mimo iż lubi mówić o pozytywnej energii i entuzjazmie, nie ma chęci, by coś naprawdę z tym zrobić - mówił w Polskim Radiu 24, dr Krzysztof Karnkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka opozycja zjednoczona prawica szkoła rok szkolny samorząd Ministerstwo Edukacji Narodowej Platforma Obywatelska

Marek Król: Rafał Trzaskowski to typowy przedstawiciel "lemingradu"

- Zachowanie Rafała Trzaskowskiego, który wziął urlop w czasie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej jest kompromitujące. To typowy przedstawiciel "lemingradu", czyli ludzi bez świadomości historycznej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samorząd Warszawa Poznań Gdańsk Rafał Trzaskowski Aleksandra Dulkiewicz Jacek Jaśkowiak bitwa warszawska Marek Król Tadeusz Płużański