X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Długi cień Miguela de Cervantesa

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 15:07
W "Strefie literatury" mówiliśmy o Cervantesie i jego "Don Kichocie", który zapoczątkował erę nowożytnej powieści.
Audio
  • Rozmowa o twórczości Miguela de Cervantesa (Strefa literatury/Dwójka)
- Uznanie Don Kichota jedynie za satyrę na księgi rycerskie, która przypadkiem wymknęła się spod kontroli autorowi, jest nieporozumieniem - uważa tłumacz Wojciech Charchalis
- Uznanie "Don Kichota" jedynie za satyrę na księgi rycerskie, która przypadkiem wymknęła się spod kontroli autorowi, jest nieporozumieniem - uważa tłumacz Wojciech CharchalisFoto: Pixabay/gabrielmbulla

W tym roku przypada 400. rocznica śmierci dwóch gigantów literatury - Szekspira i Cervantesa. Zmarli w tym samym 1616 roku. Daty ich śmierci dzieli zaledwie kilka dni. Iwan Turgieniew w eseju  z 1860 roku dzieli ludzkość na dwa podstawowe typy pytając "jesteś Hamletem czy don Kichotem"? Rok 2016 ogłoszony jest Rokiem Szekspira, ale w tej audycji mówiliśmy właśnie o Cervantesie...

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzi: Ewa Stocka-Kalinowska

Goście: dr Iwona Krupecka (autorka książki "Don Kichote w krainie filozofów") i Carlos Marrodan Casas (wybitny tłumacz literatury hiszpańskiej i hiszpańskojęzycznej)

Data emisji: 28.02.2016

Godzina emisji: 21.30-22.30

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 12:00
Opublikowane na początku XVII wieku arcydzieło hiszpańskiego pisarza Miguela de Cervantesa w nowym przekładzie autorstwa Wojciecha Charchalisa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miguel Cervantes – przeciw marzycielstwu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 06:07
Oszalały szlachcic Don Kichot i jego sługa Sancho Pansa to dwa typy bohaterów wymyślone na użytek przeprowadzenia pewnego wywodu o wyższości zdrowego rozsądku nad bezpłodnym marzycielstwem, oderwaniem od rzeczywistości.
rozwiń zwiń