Polskie Radio
Section05
renesans

"Wawel jest Wasz". Odkryj Wawel Jagiellonów z Moniką Brodką, 1988, tatuażami i AI

Festiwal "Wawel jest Wasz" to niezwykła propozycja muzealników, którzy zapraszają na nowy rodzaj doświadczenia. To nowe oblicze muzeum, a wśród propozycji tego wydarzenia znalazły się warsztaty perfumiarskie, ścianka wspinaczkowa czy "Lekcje granka" m.in. z Moniką Brodką i 1988. Festiwal towarzyszy otwarciu wystawy "Obrazy Złotego Wieku", która odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Wawel Kraków historia Polski renesans

"Przebudzeni" na Zamku Królewskim. Arcydzieła wczesnego renesansu z całego świata

- Cała Florencja jest może nie u naszych stóp, ale możemy oglądać ją z bliska. Takiego zbioru arcydzieł z całego świata - od Houston i Los Angeles, przez Waszyngton, Londyn i Paryż, praktycznie się nie da obejrzeć bez wielomiesięcznych czy wieloletnich podróży - tak o wystawie "Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu" mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak Zamek Królewski wystawa Warszawa muzeum renesans

"Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu" - wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie

- To jest opowieść o ludziach, których łączyła fascynacja antykiem i przez jakiś czas wspólnie śnili jeden sen o starożytności. Doszli wreszcie do przebudzenia, osiągnięcia takiego poziomu wiedzy i świadomości, aby zrozumieć, czym była sztuka antyku - mówił w Dwójce Mikołaj Baliszewski o wystawie "Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu".
Zobacz więcej na temat:  Zamek Królewski wystawa Dwójka renesans Jakub Kukla SZTUKA