X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Conrad wyprzedzał o dekadę Jamesa Joyce'a i Wirginię Woolf"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 11:31
- Joseph Conrad jest najważniejszym z pisarzy brytyjskich. To on zapoczątkował wszystkie zmiany w widzeniu i opisywaniu świata oraz sposobie narracji - mówił w Dwójce prof. John G. Peters z Uniwersytetu Północnego Teksasu.
Audio
  • O europejskiej recepcji Conradowskiej prozy (Strefa literatury/Dwójka)
3 grudnia 2017 roku wspominamy 160. rocznicę urodzin Josepha Conrada
3 grudnia 2017 roku wspominamy 160. rocznicę urodzin Josepha Conrada Foto: Photoshot/PAP

dżungla1200.jpg
Podróż do źródeł grozy. Czytamy "Jądro ciemności" Conrada

Dzień urodzin Josepha Conrada uczciliśmy specjalnym wydaniem audycji "Strefa literatury" poświęconej m.in. europejskiej recepcji prozy światowej sławy pisarza. 

- Z jego dzieł wyłania się szczególny obraz świata. "Jądro ciemności" daje przytłaczającą wizję tego, co działo się w imię tak zwanego cywilizowania kolonii. "Tajny agent" porusza tematy globalizacji, imigracji, terroryzmu i funkcjonowania policji. Te kwestie, które poruszał Conrad, nadal są żywe, boleśnie aktualne - powiedział w audycji prof. Robert Hampson z University of London.

Odwiedź nasz serwis poświęcowy postaci Josepha Conrada

Wraz z gośćmi programu zastanawialiśmy się również, jaka jest literacka przynależność narodowa Conrada i czy w ogóle można ją wskazać. Przez kogo jego proza jest dziś czytana oraz jaki wpływ wywarł autor "Lorda Jima" na literaturę oraz kulturę popularną w XX wieku? 

- Conrad jest świetnym opowiadaczem traktującym fabułę jako siłę napędową książek. To pisarz, który się nie ogranicza i zares tematyczny jego prozy dotyka niemal wszystkiego, niemal każdego miejsca na świecie i bardzo różnych środowisk - przekonywał goszczący w Polsce znany współczesny pisarz Salman Rushdie.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzą: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek i Kinga Michalska

Goście: Salman Rushdie (pisarz), prof. Robert Hampson (University of London, przewodniczący brytyjskiego Towarzystwa Josepha Conrada), prof. John G. Peters (Uniwersytet Północnego Teksasu, były prezes Amerykańskiego Towarzystwa Josepha Conrada), prof. Andrzej Juszczyk (Uniwersytet Jagielloński).

Data emisji: 3.12.2017

Godzina emisji: 20.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pisarz przygodowy". Strącanie Conrada z piedestału

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 15:00
- Uderza mnie szalone przeintelektualizowanie odbioru Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Mało kto mówi o nim, jako wielkim pisarzu przygodowym - mówiła w Dwójce Magdalena Heydel, autorka współczesnego przekładu "Jądra ciemności".
rozwiń zwiń