X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ireneusz Iredyński - powolne powroty

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:36
Bohaterem audycji był poeta, prozaik i dramatopisarz, autor bardzo wielu słuchowisk radiowych, którego 80. rocznica urodzin przypada 4 czerwca.
Audio
  • Wokół książki "Re: Iredyński" – monografia autora "Dnia oszusta" (Strefa literatury/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Pięć lat temu w serii "Dramat polski. Reaktywacja" ukazał się wybór jego tekstów scenicznych dokonany przez profesora Zbigniewa Majchrowskiego, zatytułowany, od jednej ze sztuk, "Kreacja". A na początku bieżącego roku ukazała się książka "Re: Iredyński" – monografia autora "Dnia oszusta". Jej współautorzy: prof. Jacek Kopciński z Ośrodka Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym w Instytucie Badań Literackich PAN, prof. Mariusz Kraska z Uniwersytetu Gdańskiego i Maksymilian Wroniszewski z Uniwersytetu Gdańskiego (również współredaktor tomu) byli naszymi gośćmi.

Rozmawialiśmy o tym, gdzie, jako pisarz, jest teraz Ireneusz Iredyński, jak dziś warto czytać i inscenizować jego dramaty, a także które teksty najżywiej do nas dziś przemawiają.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury 

Prowadziła: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 2.06.2019

Godzina emisji: 20.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla kogo nagroda im. Jana Długosza?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 12:00
- Każdy z jurorów konkursu kieruje się własnymi kryteriami, ale wszyscy są zgodni, że muszą to być książki, które z najwyższym profesjonalizmem próbują rozwiązać jakiś istotny problem. Powinny też dotyczyć spraw istotnych dla współczesności - mówił w Dwójce prof. Ryszard Nycz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekrety życia i twórczości Ksawerego Pruszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 16:06
W audycji szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jakie zagadki kryje biografia świetnego reportera, publicysty i prozaika, o którego życiu Czesław Miłosz napisał, że było "bujne, rycerskie, romantyczne".
rozwiń zwiń