X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Danuta Szaflarska to fenomen na skalę światową"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 11:40
- Nie wiem, czy na świecie jest druga taka aktorka, która w wieku 100 lat gra w dwóch teatrach i obecnie w trzech sztukach - mówiła o Danucie Szaflarskiej Barbara Horawianka.
Audio
  • Portret Danuty Szaflarskiej. Audycja Anny Lisieckiej i Iwony Malinowskiej (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Aktorka Danuta Szaflarska podczas uroczystości wręczenia jej Nagrody Złotego Berła przyznawanej przez Fundację Kultury Polskiej w Teatrze Narodowym w Warszawie (25.11.2013)
Aktorka Danuta Szaflarska podczas uroczystości wręczenia jej Nagrody Złotego Berła przyznawanej przez Fundację Kultury Polskiej w Teatrze Narodowym w Warszawie (25.11.2013)Foto: PAP/Jacek Turczyk

Danuta Szaflarska 6 lutego skończyła 100 lat,  mimo to ciągle pozostaje aktywna zawodowo. Co więcej, pamięci mogą jej pozazdrościć znacznie młodsi koledzy. - Kiedy jej się spytałam, czy chodzi na próby, powiedziała, że w zasadzie ich nie potrzebuje, bo sobie w domu przyswaja tekst całej sztuki i może potem podpowiadać innym ich kwestie - opowiadała o jubilatce aktorka Barbara Horawianka.

Zdaniem reżyserki Doroty Kędzierzawskiej, obcując z jubilatką, można odnieść wrażenie, że wielu młodych ludzi jest mentalnie starszych niż Danuta Szaflarska. - Oni znaleźli sobie miejsce w życiu i tego się uczepili. Zachodzące zmiany powodują w nich nerwowość. Ona ma szacunek dla zmian, budzą w niej ciekawość.

***
Audycja: Opowieści po zmroku
Tytuł reportażu:
Portret Danuty Szaflarskiej
Autorki: Anna Lisiecka i Iwona Malinowska
Data emisji: 16.02.2015
Godzina emisji: 21.00
bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Danuta Szaflarska - młodzieńcza staruszka

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 18:50
– Jestem przekonany, że gdyby trzeba było jeszcze raz obsadzić "Tango", trudno byłoby znaleźć lepszą Babcię – mówił aktor Piotr Adamczyk.
rozwiń zwiń