REKLAMA

Wokulski i Casanova sięgają po trunki

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 14:15
- Starałem się przemieszać literackie oczywistości z tropami mniej oczywistymi – mówił Aleksander Przybylski o swoim "Literackim almanachu alkoholowym", w którym śledzi kontakty bohaterów lektur z mniej lub bardziej mocnymi procentami.
Audio
  • Rozmowa z Aleksandrem Przybylskim, autorem "Literackiego almanachu alkoholowego" (Droga przez mąkę/Dwójka)
Wątek alkoholu w literaturze, jak dowodzi książka Aleksandra Przybylskiego, można opisywać na wiele sposobów (zdj. ilustracyjne)
Wątek alkoholu w literaturze, jak dowodzi książka Aleksandra Przybylskiego, można opisywać na wiele sposobów (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/domena publiczna

Jednym z takich zaskoczeń może być na przykład odczytanie najsłynniejszej powieści Prusa. - W "Lalce" bardzo ważną rolę spełnia koniak. Ma on pomóc Wokulskiemu poradzić sobie z cierpieniem wywołanym nieszczęśliwą miłością - opowiadał Aleksander Przybylski, dodając, że alkohol ten łączy Wokulskiego z… Casanovą.

W rozmowie również o mniej nobliwym obliczu Tomasza Manna, o sposobach na alkohol u Wojaczka czy też o tym, na czyich kartach spotkamy żubrówkę.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość: Aleksander Przybylski (autor "Literackiego almanachu alkoholowego") 

Data emisji: 11.06.2016

Godzina emisji: 12.00

jp/kul

Czytaj także

Kulinarna warstwa "Alicji w Krainie Czarów"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 13:00
- Czasy wiktoriańskiej Anglii to czasy głodu. Nie bez powodu wszystkie przygody Alicji krążą wokół jedzenia - zauważała w Dwójce Małgorzata Seruga.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Minta odczarowuje śniadaniową monotonię

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 15:00
- Choć wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, to bardzo często je lekceważymy, jedząc w pośpiechu lub dzień w dzień to samo - mówiła w Dwójce kulinarna blogerka Małgorzata Minta.
rozwiń zwiń