REKLAMA

Jak grać na gramofonie. Spotkanie z DJ-em Lenarem

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:00
Gościem "Bitej godziny" był charyzmatyczny turntablista, promujący nowe techniki grania na gramofonach i płynnie poruszający się po różnych gatunkach muzycznych.
Audio
  • Jak grać na gramofonie. Spotkanie z DJ-em Lenarem/"Bita godzina" (Dwójka)
DJ Lenar - Koncert Urodzinowy Dwójki
DJ Lenar - Koncert Urodzinowy DwójkiFoto: PR

Z DJ Lenarem rozmawialiśmy o tym jaka jest różnica między klasycznym instrumentem, a gramofonem. Poruszaliśmy też kwestie komponowania i improwizowania oraz odległości dzielącej nagrywanie dźwięku do filmów dokumentalnych od tworzenia artystycznych dźwiękowych słuchowisk.

>>Zobacz koncert DJ Lenara na urodzinach Dwójki<<

Audycję prowadziła Ewa Szczecińska.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Czytaj także

Dobromiła Jaskot: dźwięk puzonu istniał w naturze od zawsze...

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 14:00
- Trzeba było tyko skonstruować instrument, aby go zagrać. Powiedział to kiedyś chyba Vangelis - cytowała w "Bitej godzinie" jedna z najważniejszych polskich kompozytorek średniego pokolenia, zapytana przez Ewę Szczecińską o granicę między kulturą i naturą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miguel Azguime - kompozytor słów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 09:00
- Wartości semantyczne tekstu mają takie samo znaczenie jak wartości dźwiękowe - mówił w Dwójce Miguel Azguime, którego multimedialną operę "A Laugh to Cry" można było wysłuchać podczas tegorocznego festiwalu Warszawska Jesień.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy współczesna opera potrzebuje frontmana?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 15:00
- Solista coraz częściej przestaje być protagonistą współczesnej opery, a staje się po prostu "elementem orkiestracji - mówi teatrolog Łukasz Grabuś. O wizualnych aspektach teatru muzycznego rozmawialiśmy w "Bitej godzinie".
rozwiń zwiń