X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kultura nie jest w UE traktowana jako studnia bez dna

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 21:50
Tak twierdzi Lidia Geringer de Oedenberg, posłanka Parlamentu Europejskiego. Jej zdaniem, to część gospodarki, która ma przyciągnąć inwestorów. O miejscu kultury w UE z Lidią Geringer de Oedenberg rozmawiał Tomasz Mościcki.
Audio
  • Kultura nie jest w UE traktowana jako studnia bez dna (Magazyn Europejski/Dwójka)
Kultura nie jest w UE traktowana jako studnia bez dna
Foto: dragon_art/sxc.hu/cc

Pod koniec 2001 r. Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków. Od tego momentu w wielu krajach europejskich koniec września jest czasem święta środowiska lignwistów. Jak przekonują organizatorzy, do skutecznej komunikacji nie wystarczy dobra znajomość języków obcych - potrzebna jest również świadomość różnic kulturowych. O tym, jakie znaczenie ma edukacja językowa w Europie, opowiadają Anna Grabowska - redaktor naczelna czasopisma "Języki Obce w Szkole" - oraz Georg M. Blochmann - dyrektor Goethe-Institut w Warszawie i przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury.

*

Trwa projekt Private Nationalism, w ramach którego współpracują instytucje z Czech, Niemiec, Węgier, Słowacji, Turcji i Polski. Dzięki środkom z budżetu kulturalnego Unii Europejskiej artyści z Europy Wschodniej zastanawiają się, czym dla współczesnych europejczyków jest nacjonalizm i czy nie jest to przypadkiem termin niezrozumiany. Owocem ich pracy jest wystawa, którą można oglądać od 9 listopada w krakowskiej galerii Bunkier Sztuki. O przedsięwzięciu opowiada jego kuratorka Rita Varga.

*

Kształt Komisji Europejskiej, kwestia uchodźców w UE oraz wprowadzenie euro na Litwie - to najważniejsze tematy w prasie krajów UE. Doniesienia gazet i portali internetowych w Niemczech i na Litwie śledzili: Renata Widtmann i Wojciech Szymański.

Na "Magazyn europejski" zaprasza Tomasz Mościcki.

27 września (sobota), godz. 13.30-14.00

mm

Zobacz więcej na temat: KULTURA Unia Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Unia ma politykę zagraniczną w dziedzinie kultury?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 13:30
Na to pytanie o efektywną promocję unijnej kultury próbowali odpowiedzieć uczestnicy Preparatory Action, inicjatywy rozpoczętej przez Komisję Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie korzyści daje nam program Kreatywna Europa?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 10:35
Kreatywna Europa to program Komisji Europejskiej. Z jego budżetu finansowane jest wiele przedsięwzięć kulturalnych w całej UE. Zwłaszcza tych, których zasięg tematyczny i oddziaływanie wykraczają poza granice poszczególnych państw członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony na polską kulturę

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 22:00
W "Magazynie europejskim" wybieraliśmy się m.in. do Nowego Teatru w Warszawie, kolejnej polskiej instytucji kulturalnej korzystającej ze wspólnotowych funduszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19 mln zł z Unii Europejskiej na rewitalizację teatru Warlikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 10:56
Mieszczący się w dawnej bazie śmieciarek Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego zaczyna remont siedziby. Powstaną tam: wielofunkcyjna sala teatralna, księgarnia, kawiarnia, ale też przestrzeń do wypoczynku i rekreacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 milionów euro do wzięcia!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 15:00
To łączna kwota do zdobycia w ramach Programu "Kreatywna Europa". W jego ramach można realizować projekty kulturalne oraz z obszaru mediów. - Kolejny nabór wniosków kończy się 1 października - informuje Kamila Rola z Instytutu im. Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń