10-lecie Czytelni. "Byliśmy wiewióreczką, jesteśmy hipopotamem"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 13:50
- Bardzo skromnie wchodziliśmy na antenę, na początku to była jedna audycja na miesiąc, a potem się rozepchaliśmy - mówiła Małgorzata Szymankiewicz rozoczynając jubileuszowe wydanie audycji. - Byliśmy wiewióreczką, jesteśmy hipopotamem - żartował Piotr Kofta.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Kryazheva Alena

Pierwszy raz "Czytelnia" pojawiła się na antenie Dwójki 30 września 2011 roku. - My jednak postanowiliśmy świętować zainicjowanie kontaktu z krytykami literackimi już dziś. Warto również dodać, że nasza pierwsza obecność antenowa miała miejsce w "Tygodniku literackim", znakomitej audycji Iwony Smolki, najczęściej z udziałem Piotra Matywieckiego i Tomasza Burka. Nasi wielcy poprzednicy, bardzo Wam dziękujemy za to, że mogliśmy się od Was nauczyć tego, jak mówić w radiu o książkach - podkreślała Małgorzata Szymankiewicz.

Posłuchaj
29:50 Dwójka czytelnia 12.09.2021.mp3 The best of. 10-lecie Czytelni (Czytelnia/Dwójka) 

Specjalne wydanie programu wypełniły wspomnienia m.in. o tym, jak narodziła się obecna formuła "Czytelni", o pierwszej omawianej lekturze, którą były "Dzienniki rowerowe" Davida Byrne'a czy wstawkach muzycznych, które początkowo pojawiały się w audycji.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Magdalena Mikołajczuk, Iwona Rusek, Piotr Kofta i Magdalena Miecznicka

Data emisji: 12.09.2021


Czytaj także

Sensacyjne przypadki

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 11:48
Podczas spotkania z krytykami literackimi zajrzeliśmy do książki "Półmordercy" uznanego szwedzkiego pisarza Håkana Nessera oraz do "Kulawych koni" Micka Herrona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schyłkowość, baśniowość i eklektyzm

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 13:42
W audycji zrecenzowaliśmy dwie powieści: Łukasza Barysa "Kości, które nosisz w kieszeni" oraz Łukasza Zawady "Wydatki".
rozwiń zwiń