X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Do przyrodopisarstwa trzeba dorosnąć"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 14:43
Czy chęć kontaktu z przyrodą, choćby przez lekturę, to nowa moda? - Literatura ostatnich lat przeniosła się do miast, bo żyliśmy skokiem cywilizacyjnym. Teraz wracamy do przyrodopisarstwa – mówił w Dwójce Adam Robiński.
Audio
  • Adam Robiński: do przyrodopisarstwa trzeba dorosnąć (Dwukropek/Dwójka)
Okładka książki Hajstry
Okładka książki 'Hajstry"Foto: materiały prasowe

shutterstock bałtyk mapa 1200.jpg
Michał Książek: mapa jest gotowym miejscem akcji

Według przeciętnego turystycznego opisu Polska to morze, jeziora, pasek gór i kilka najciekawszych miast pomiędzy. W swoim literackim debiucie, autor książki "Hajstry. Krajobraz bocznych dróg" zbacza z tych utartych szlaków i wydeptuje własne ścieżki w poszukiwaniu krajobrazowej egzotyki. - Jestem strasznym mieszczuchem, mieszkańcem warszawskiego Ursynowa, ale ciągnęło mnie i ciągnie do przyrody. Zaraziłem się nią od czytania - mówił gość audycji, który prowadzi czytelnika przez Polskę z pokorą dawnych krajoznawców: pieszo, kajakiem, na nartach.

- W szkole uczniowie bardzo narzekają na opisy przyrody zawarte w lekturach i skwapliwie je pomijają. Ale później to się zmienia. Wracają do nich, bo do wszystkiego trzeba dorosnąć, szczególnie w literaturze. Przyroda znów zaczyna nas ciekawić, zaczynamy wracać do natury – powiedział Adam Robiński, który w swej książce opisuje wędrówkę śladami tych, którzy przed wiekami wytyczali pierwsze drogi i znakowali szlaki, zdziczałe sady w miejscach wyludnionych wsi i drzewa tak stare, że mogłyby być tolkienowskimi entami.

Jakich pisarzy gość audycji uważa za swoich mistrzów literackich? Od czego zaczyna się umiejętność obcowania z naturą poprzez literaturę? Jak nauczyć się pisać o przyrodzie? O tym w nagraniu programu.

***

Tytuł audycj: Dwukropek (cykl Literatura non-fiction)

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Adam Robiński (pisarz)

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 21.30

mko/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragiczny finał afery mięsnej, czyli reportaże sądowe PRL

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 15:15
- Od początku byłam tam obecna, od momentu wprowadzenia oskarżonych na salę – wspominała Barbara Seidler swoją pracę nad reportażami sądowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Smoleński o akcji "Wisła". "Czas nie zabliźnił ran"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 10:00
- Wielu Ukraińców, świadków pogromów, żyło w przeświadczeniu, że są jedynym pokoleniem, dla których tamte wydarzenia będą tak bolesne. Lata minęły i okazało, że  strach i nienawiść po obu stronach jeszcze bardziej się nawarstwiły - powiedział Paweł Smoleński.
rozwiń zwiń