Być jak Stephen Hawking

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 20:50
5 lutego ukaże się w Polsce biografia słynnego fizyka zatytułowana "Moja krótka historia". W piątkowym "Pop-południu" porozmawiamy więc o popkulturowych wizerunkach wielkich postaci światowej nauki.
Stephen Hawking
Stephen HawkingFoto: Doug Wheller/Flickr

Einstein, Dawkins, Hawking, Skłodowska-Curie...  Zastanowimy się, czego brakuje w ich popularnych wizerunkach. Porozmawiamy także o tym, jak kultura masowa wykorzystywana jest do promocji nauki. Naszym gościem będzie Piotr Żabicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkamy się też z tłumaczem Piotrem Siemionem, by wspólnie przyjrzeć się historii fikcyjnej postaci Jacka Ryana (w związku z piątkową premierą filmu "Jack Ryan: teoria chaosu"), oraz z dokumentalistą Bartkiem Dziadoszem, który opowie o londyńskiej wystawie "Burroughs, Lynch and Warhol: the secret photographers". A felieton Bartka Chacińskiego będzie tym razem poświęcony słówku "Reboot".

Na "Pop-południe" zaprasza Marta Strzelecka.

31 stycznia (piątek), godz. 16.00-17.30

Czytaj także

Stephen Hawking: fizyka uratowała mu życie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 14:30
W jednym z wywiadów powiedział: "Miałem szczęście w nieszczęściu. Choroba pozbawiła mnie możliwości ruchu, ale nie odcięła mnie od dwóch głównych przyjemności życia: fizyki i muzyki".
rozwiń zwiń