X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Metallica jako bunt pryszczatych chłopców

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 20:09
- Metallica jest bogata, to jest zespół, który odniósł ogromny finansowy sukces, ale ciągle nie jest i chyba nie chce być synonimem popowego glamu – oceniał w audycji "Pop-południe" Marcin Majchrowski.
Audio
  • Metallica jako bunt pryszczatych chłopców. o zespole opowiada Marcin Majchrowski (Dwójka/Pop-kultura)

Marcin Majchrowski, krytyk muzyczny, wspominał w "Pop-południu", że zespół na samym początku istnienia tworzył w San Francisco muzykę trashową. To była odpowiedź na nową fale brytyjskiego heavy metalu, którą można utożsamiać choćby z Iron Maiden. – To było spojrzenie na muzykę metalową od strony punkowej, brzmienia bardzo ostrego, brutalnego, szybkiego, mocno „nieuczesanego”. Chodziło też o zerwanie z tym wszystkim, co mogło się kojarzyć z popem, a przede wszystkim z amerykańskim glam rockiem,  jego długowłosymi gwiazdami ze szminką na twarzy i w specjalnych strojach – zwracał uwagę dziennikarz radiowej Dwójki.
Podkreślał też, że Metallica to byli "pryszczaci chłopcy, w podartych jeansach i rozciągniętych t-shirtach”, którzy grali brutalną, ostrą muzykę, "mającą być zaprzeczeniem establishmentu”.
Po sukcesie komercyjnym to się zmieniło i Metallica ze swoimi koncertami-spektaklami zbliżyła się do tego wszystkiego, czemu na początku zaprzeczała.
- Były swego czasu koncerty w scenografii, z różnymi rozbudowanymi dodatkami, które są tylko i wyłącznie tłem dla muzyki. Ale od wielu lat zespół występuje bez żadnego sztafażu scenografii estradowej, używając tylko i wyłącznie dużych telebimów – podkreślał mówił Marcin Majchrowski.
Niepokorność zespołu skończyła się, gdy wyszedł tzw. czarny album (na jego okładce nie znajdowało się żadne słowo) - trafił on na pierwsze miejsce listy "Billboardu".- Wtedy Metallica z zespołu niszowego stała się absolutną mega gwiazdą rockową – oceniał.
Audycję prowadziła Marta Strzelecka, a w "Pop-południu" rozmawialiśmy także o filmie "Frank" Leonarda Abrahamsona>>>
pp/mm

Zobacz więcej na temat: Metallica MUZYKA Rock USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tak łatwo ze sceny zejść niepokonanym

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 22:50
- Ciągle udowadnianie sobie tego, że się potrafi, kończy się źle - przekonywał Bartek Chaciński, krytyk muzyczny który w Dwójce analizował fenomen długowieczności niektórych zespołów rockowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta w "męskim" sporcie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 15:07
Dlaczego nawet na zawodach szachowych utrzymuje się podział na płeć? Czemu football kobiecy jest o wiele mniej popularny niż jego męska wersja? Na te pytania starała się odpowiedzieć Honorata Jakubowska, autorka książki "Gra ciałem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy może być gwiazdą rocka?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:13
"Frank” to szalona historia o Johnie, przeciętnym chłopaku, którego marzeniem jest zostać wielką gwiazda rocka - mówił o swoim filmie reżyser Leonard Abrahamson.
rozwiń zwiń