Stand-up rozwala mury w głowach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 15:00
- Łamiemy tematy tabu po to, aby wyrywać ludzi myślowych kolein. Nawet gdy się z nami nie zgadzają, to zaczynają się zastanawiać dlaczego - mówił w Dwójce komik Abelard Giza.
Audio
  • Abelard Giza i Jacek Stramik o sztuce stand-up comedy (Pop-południe/Dwójka)
Abelard Giza  mówił w Dwójce, że w stand-upie wykonanie tekstu jest kluczowe, zaś niektóre monologi na papierze się nie bronią
Abelard Giza mówił w Dwójce, że w stand-upie wykonanie tekstu jest kluczowe, zaś niektóre monologi na papierze się nie broniąFoto: Wikipedia/Marcin Gierasimowicz/C.C. 2.5

Stand-up, czyli umiejętność bawienia monologami wygłaszanymi ze sceny, zdobywa nad Wisłą coraz większą publiczność. Goszczący w Dwójce w związku z książką "Sick in the Head: Conversations About Life and Comedy" komicy Abelard Giza i Jacek Stramik podkreślali, że sztuka ta potrzebuje w Polsce około 20 lat rozwoju, by dobić do najlepszych.

Goście audycji zwracali uwagę, że czołowi amerykańscy stand-uperzy potrafią rozbawić widzów, podejmując najbardziej obrazoburcze i kontrowersyjne tematy. W Polsce poruszanie pewnych tematów jest jednak bardzo ryzykowne.

***

Tytuł audycji: Pop-południe 

Prowadzi: Marta Strzelecka

Goście: Abelard Giza i Jacek Stramik (komicy)

Data emisji: 24.07.2015

Godzina emisji: 16.00

bch/jp

Czytaj także

Kazimierz Rudzki, ostatni konferansjer: po nim byli już tylko zapowiadacze

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 16:40
Kazimierz Rudzki, reżyser, aktor, pedagog, ale przede wszystkim legendarny konferansjer. - Mówił tak charakterystycznie. Nawet pauzy potrafił nasycić ironią - podkreślała Joanna Godlewska.
rozwiń zwiń