REKLAMA

Agnes Obel. Szklana muzyka w środku głowy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 17:30
Popularna duńska piosenkarka i pianistka, której utwory usłyszeć możemy w wielu reklamach i serialach, opowiadała w Dwójce o swojej nowej płycie "Citizen of Glass".
Audio
  • Agnes Obel. Szklana muzyka przebojowej dziewczyny (Pop-południe/Dwójka)
Agnes Obel
Agnes ObelFoto: lleuger/Wikimedia/CC BY 2.0

– Motywem przewodnim albumu od początku miało być szkło. To właśnie ono doskonale odzwierciedla, w jak dużym stopniu obnażamy się przed światem, a żeby się wypromować, upubliczniamy najbardziej osobiste historie – mówiła Agnes Obel, zwracając uwagę, że koncepcja albumu wymagała też od niej sięgnięcia po nowe rodzaje instrumentów, wśród których najbardziej nietypowym jest kilkudziesięcioletni syntezator o nazwie "trautonium".

Artystka opowiadała o tym, jak w muzyce uzyskuje się efekt kruchości szkła tuż przed jego pęknięciem, tłumaczyła, dlaczego "dobrze jest czasem pobyć po prostu we własnej głowie" i dlaczego w jednej z piosenek na płycie "Citizen of Glass" zaśpiewała męskim głosem.

***

Rozmawiała: Hanna Szczęśniak

Gość: Agnes Obel (piosenkarka, pianistka)

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 16.25

Materiał wyemitowano w audycji "Pop-południe".

mc/mz

Czytaj także

Hypnotic Brass Ensemble. Dęta hipnoza siedmiu braci

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 20:33
– Wiele osób sądzi, że skoro gramy na instrumentach dętych, to musi to być jazz. Nic bardziej mylnego – mówił Gabriel Hubert z Hypnotic Brass Ensemble.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erozja kontrolowana według Gaby Kulki

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 15:19
- W połowie płyty następuje tąpnięcie i utwory zaczynają kruszeć, rozpadać się na mniejsze kawałki, ale w sposób kontrolowany - mówiła o swoim nowym albumie Gaba Kulka.
rozwiń zwiń