Hypnotic Brass Ensemble. Dęta hipnoza siedmiu braci

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 20:33
– Wiele osób sądzi, że skoro gramy na instrumentach dętych, to musi to być jazz. Nic bardziej mylnego – mówił Gabriel Hubert z Hypnotic Brass Ensemble.
Audio
  • Hypnotic Brass Ensemble. Dęta hipnoza siedmiu braci (Pop-południe/Dwójka)
Hypnotic Brass Ensemble powstał ok. 1999 r. Zespół długo podróżował po całym kraju, grając na ulicy, aż w 2005 r. osiedlił się w Nowym Jorku
Hypnotic Brass Ensemble powstał ok. 1999 r. Zespół długo podróżował po całym kraju, grając na ulicy, aż w 2005 r. osiedlił się w Nowym JorkuFoto: Schorle/wikimedia/CC BY-SA 3.0

– Hypnotic Brass Ensemble to siedmiu rodzonych braci, którzy stanowią trzon 10-osobowego składu. Każdy z nas gra na instrumentach dętych blaszanych – opowiadał muzyk. – A co gramy? Muzykę, która powstaje w naszych głowach. Nie zamykamy się na jeden gatunek, czerpiemy to co najlepsze z każdej tradycji. Wszystko to łączymy w jedną całość, którą nazywamy hipnotyczną muzyką – powiedział.

Gabriel Hubert i jego brat Amal Baji Hubert opowiadali w Dwójce o miłości do Prince'a, wspólnych występach ze Snoop Doggiem i grupą Gorillaz, wartości muzyki pop, a także o tym, dlaczego ludzie nie potrafią zrozumieć, co właściwie robią muzycy grający na ulicy.

***

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Goście: Gabriel i Amal Baji Hubert (zespół Hypnotic Brass Ensemble)

Data emisji: 29.07.2016

Godzina emisji: 17.28

Materiał wyemitowano w audycji "Pop-południe".

mc/pg

Czytaj także

Red Hot Chili Peppers. Coraz poważniejszy żart

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 12:48
Gdy pierwszy raz zagrali razem, zrobili to dla dowcipu. Ich wspólna przygoda trwa jednak dalej, a sami muzycy spoważnieli w obliczu trudnych i czasem tragicznych okoliczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ian Emes: mam rozdwojoną osobowość

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 09:00
- Jedną z moich ulubionych książek jest "Doktor Jeckyll i Mr Hyde". Tak jak każdy człowiek mam w sobie ucywilizowaną myśl i zwierzęcy instynkt - mówił brytyjski artysta, twórca pierwszych muzycznych animacji dla Pink Floyd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Dumplings. Muzyczne pierogi ze Śląska

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 16:25
Justyna Święs i Kuba Karaś karierę muzyczną zaczynali w wieku 16 i 17 lat. W ciągu zaledwie 3 lat działalności duet nagrał dwie płyty i zdobył Fryderyka.
rozwiń zwiń