X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Varga o "T2: Trainspotting": to ważna diagnoza współczesności

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 17:00
- Dla mnie ten film jest ważniejszy niż mnóstwo artykułów publicystycznych, które ostatnio przeczytałem na temat Brexitu i Europy - mówił w Dwójce ceniony prozaik.
Audio
  • Krzysztof Varga o "T2: Trainspotting" (Pop-południe/Dwójka)
Kadr z filmu T2. Trainspotting
Kadr z filmu "T2. Trainspotting"Foto: mat. promocyjne

Krzysztof Varga zwracał uwagę, że jest z tego samego pokolenia, co bohaterowie dwóch części filmu Danny'ego Boyle'a. - W przypadku "Trainspotting" z roku 1996, byłem urzeczony punk rockową energią tego filmu i niezgodą jego bohaterów na sprowadzenie życia do spłacania kolejnych rat kredytu, kupowania nowej pralki, czy korzystania z usług drogiego dentysty. Utożsamiałem się z tym - podkreślał pisarz.

Kontynuacja opowieści o grupie chłopaków z Edynburga, dziś już panów w średnim wieku, nie rozczarowała Krzysztofa Vargi. - Ten film siłą rzeczy ma inne tempo, bohaterowie łapią zadyszkę podczas biegu, seks jest żmudny. Jednocześnie moc "T2: Trainspotting" polega na tym, że po wyjściu z kina widz zastawia się nad swoim życiem, co w nim wyszło, a co się nie udało.

Gość audycji "Pop-południe" zwracał uwagę na nowy monolog głównego bohatera "Trainspotting" Marka Rentona, który po raz kolejny celnie diagnozuje problemy współczesnych ludzi. - Tu już nie chodzi o większy telewizor, ale uwikłanie ludzi w świat wirtualny - zauważał pisarz.

***

Tytuł audycji: Pop-południe

Prowadzi: Marta Strzelecka

Gość: Krzysztof Varga (pisarz, krytyk)

Data emisji: 3.03.2017

Godzina emisji: 16.00

bch/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Moonlight". Kadry z bezlitosnej Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 20:45
- Wyszedłem z tego filmu z przejmującym poczuciem smutku, nie ma tu momentów na uśmiech - o obrazie nominowanym aż w ośmiu kategoriach do tegorocznych Oscarów mówił w Dwójce krytyk Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antologia polskiej muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 18:00
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o wydanej właśnie książce prezentującej najważniejszych muzyków i zespoły na scenie muzyki elektronicznej lat 70. i 80.
rozwiń zwiń