Słuchowisko "Miłość na Krymie" Sławomira Mrożka

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 21:45
Akcja tej sztuki epickiej (albo: "komedii tragicznej w trzech aktach") rozgrywa się w różnych latach (1910, 1928, 1990) i w syntetycznym skrócie pokazuje zmiany społeczno-obyczajowe i mentalne bohaterów.
Anna Dereszowska
Anna DereszowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Adaptacja i reżyseria Krzysztof Zaleski, realizacja akustyczna Andrzej Brzoska, opracowanie muzyczne Małgorzata Szymankiewicz

Obsada: Anna Dereszowska, Łukasz Lewandowski, Maria Pakulnis, Krzysztof Wakuliński, Sławomir Pacek, Krzysztof Kowalewski, Krystyna Tkacz, Krystyna Królówna, Krzysztof Banaszyk, Jan Jurewicz, Kazimierz Wysota, Tomasz Marzecki  i Krzysztof Zaleski

Słuchowisko na lato: Sławomir Mrożek "Miłość na Krymie", cz. 1 i cz. 2, prod. 2005,

Sławomir Mrożek w Polskim Radiu - serwis specjalny

Tytuł jest "Miłość na Krymie" i w realizacji powinna być miłość i na Krymie. Przez miłość nie trzeba tłumaczyć, co rozumiem, natomiast przez Krym rozumiem historyczność, komunę, Sowiety... Z całą pewnością nie powinien być zagubiony Krym, czyli historia, ale pierwsze miejsce należy się miłości (Sławomir Mrożek)

Prapremierę sztuki przygotował w Teatrze Starym w Krakowie Maciej Wojtyszko w duchu zalecanym przez autora – bez ingerencji w tekst. Wkrótce po tym wystawieniu "Miłość na Krymie" przygotował w 1994 roku Erwin Axer. Spektakl ten w opracowaniu telewizyjnym zyskał masową widownię. Inne wystawienie sztuki Mrożka, odchodzące od słynnych "dziesięciu punktów" autora, zaproponował Jerzy Jarocki w Teatrze Narodowym w Warszawie w 2007 roku.

***

Na pierwszą część słuchowiska zapraszamy w niedzielę (16.08) w godz. 15.00, na drugą w godz. 19.00-20.00.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko Sławomir Mrożek

Czytaj także

Maciej Wojtyszko i ogromna siła Mrożka

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:00
Jak podkreślał reżyser najnowszej premiery teatralnej Dwójki, siła sztuki Mrożka "Pieszo" wynika z ukazania wielowymiarowości człowieka w obliczu wojny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrożek w radiu. Tak powstało "Pieszo"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 17:00
Zapraszamy do wysłuchania reportażu z prób do słuchowiska "Pieszo" wg dramatu Sławomira Mrożka - teatralnej premiery radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń