X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Probówka. Przyjdź na finałowy koncert warsztatów!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 11:57
11 grudnia o godz. 19.00 w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbędzie się koncertowe podsumowanie drugiej odsłony przyspieszonego kursu muzyki współczesnej.
Audio
  • Rafał Augustyn o warsztatach w ramach projektu "Probówka" (Poranek Dwójki)
Cezary Duchnowski wystąpi na scenie razem z uczestnikami warsztatów
Cezary Duchnowski wystąpi na scenie razem z uczestnikami warsztatówFoto: materiały prasowe

Grudniowe warsztaty, próby, prezentacje i edukacyjne spotkania muzyczne Probówka to otwarty program edukacyjno-muzyczny Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz Fundacji f.o.r.t.e. Tegoroczny kurs nosi tytuł "Dźwięki z klawiatury" i odbywa się w dwóch blokach tematycznych:

1. Warsztaty dla pianistów poświęcone pracy nad interpretacją we współpracy z kompozytorem

Zajęcia prowadzi Rafał Augustyn - kompozytor i krytyk muzyczny. Tematem warsztatów są skomponowane przez niego w latach 90. XX wieku "Wariacje na temat Paganiniego". Jest to utwór złożony z trzydziestu bardzo różnorodnych wariacji, w których nie zawsze jest łatwo odnaleźć temat. Zadaniem uczestników jest wybranie i przygotowanie co najmniej dwóch wariacji. Głównym celem warsztatu jest konfrontacja wizji wykonawcy z zamysłem kompozytora i możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcą podczas pracy wykonawcy. Oprócz zajęć z kompozytorem odbył się wykład Marka Chołoniewskiego o bio-feedbacku połączony z prezentacją urządzenia MindWave Mobile, a także warsztaty z udziałem Janusza Olejniczka. Marek Chołoniewski to wybitny twórca muzyki elektronicznej, kierownik Studio Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, a od 2011 Prezes Międzynarodowej Konfederacji Muzyki Elektroakustycznej. Dla uczestników warsztatów wybitnego pianisty, chopinisty Janusza Olejniczka była to rzadka okazja do pracy z tym artystą nad najnowszym repertuarem.

2. Warsztaty komponowania za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych prowadzone przez Cezarego Duchnowskiego

Trzy dni warsztatów z kompozycji wypełniają zajęcia praktyczne z Cezarym Duchnowskim oraz spotkanie z Pawłem Mykietynem nt. wykorzystania komputera w muzycznym procesie twórczym w kontekście ostatniej opery kompozytora - "Czarodziejska góra". Cezary Duchnowski to kompozytor i pianista w sposób szczególny interesujący się muzyką elektroakustyczną. Jest jednym z inicjatorów powstania Studia Kompozycji Komputerowej w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie wykłada. Rozmowa z Mykietynem poprowadzona przez Agatę Kwiecińską (10.12, godz. 18.00) będzie prawdopodobnie pierwszą okazją do szerszej refleksji i wywiadu z kompozytorem od czasu premiery jego dzieła operowego (podczas tegorocznego poznańskiego "Malta Festival").

Podsumowaniem cyklu obu bloków zajęć będzie koncert z udziałem Rafała Augustyna, Cezarego Duchnowskiego oraz uczestników warsztatów, prezentujący najlepsze interpretacje uczestników oraz kompozycję powstałą na iPadach - w piątek (11.12) o godz. 19.00 w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (al. Niepodległości 77/85).

Wstęp wolny - bezpłatne wejściówki do odbioru przed koncertem.

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mykietyn: boję się, że kulturę czeka rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 09:30
- Słyszę, że sztuka ma być teraz "narodowa" i nie wiem, co to znaczy. Dla mnie bez znaczenia jest, czy Chopin był Polakiem czy Australijczykiem - komentował znakomity kompozytor zapowiedzi zmian w polskiej polityce kulturalnej.
rozwiń zwiń