Mykietyn: boję się, że kulturę czeka rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 09:30
- Słyszę, że sztuka ma być teraz "narodowa" i nie wiem, co to znaczy. Dla mnie bez znaczenia jest, czy Chopin był Polakiem czy Australijczykiem - komentował znakomity kompozytor zapowiedzi zmian w polskiej polityce kulturalnej.
Audio
Paweł Mykietyn jest dyrektorem muzycznym Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr
Paweł Mykietyn jest dyrektorem muzycznym Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy TeatrFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Niepokoi mnie, że palenie kukły Żyda na rynku we Wrocławiu pozostaje bez reakcji, a spektakl renomowanego teatru z tego samego miasta jest zagrożony pod pretekstem pornografii - mówił dalej Paweł Mykietyn.

A na pytanie o granice wolności w sztuce odpowiedział, że artystom należy zaufać tak jak... naukowcom.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Paweł Mykietyn (kompozytor)

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mm/kd

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
alipuc2016-11-26 14:44 Zgłoś
A cóż tu jest dodatkowego do "poszerzania horyzontów i otwartych uszu i oczu"? Koń, jaki jest, każdy widzi. Niestety, nie będąc 30-latkami przerabialiśmy ten zakręt historii przed 1989-tym rokiem. I pamiętamy też doskonale, ile to kosztowało naszych rodziców, nas i, czasem, bardzo dorosłe nasze dzieci. A obecna czkawka historyczna prowadzi do znanego nam dobrze okresu zubożenia kultury! I "jedynie słusznej linii twórczości" wszelakiej!
tojakiwi2015-11-26 10:00 Zgłoś
same uprzedzenia Panie Mykietyn. Jako osoba twórcza powinień Pan dostrzegać więcej niż Panu pokazują. Życzę poszerzania horyzontów i otwartych oczu i uszu. Wystarczy odrobina tego by zobaczyć co tak naprawdę się dzieje w społeczeństwie.

Czytaj także

Koryfeusz Muzyki Polskiej - znamy laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 11:00
Nagrodą Koryfeusz Muzyki Polskiej zostali w tym roku wyróżnieni: Stanisław Skrowaczewski (Nagroda Honorowa) i Paweł Mykietyn (Osobowość Roku). W kategorii Wydarzenie Roku zwyciężyło otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Festiwal Otwarcia.
rozwiń zwiń