X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Eugen Rude "Elegia Babelsberska".

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2009 16:20
W przeddzień 20. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego prezentujemy dramat-groteskę o starym komuniście, przed którym rodzina ukrywa wciąż fakt, że nastał nowy porządek świata.
Audio

8 listopada 2009, godz. 21:40


Eugen Ruge należy do generacji tych, którzy urodzili się w latach 50. XX wieku w NRD. To pokolenie zawsze stało w cieniu "pokolenia 68", ale także w cieniu pokolenia założycieli NRD. Pisarze mieli kłopoty z ustaleniem własnej tożsamości i wypracowaniem swojej pozycji, a gdy wreszcie zaczęli być sobą, runął mur berliński.

W roku 1989 Eugen Ruge miał już 35 lat i aby dostosować się do nowej rzeczywistości potrzebował znów lat dziesięciu. W tej chwili jest nie tylko jednym z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych dramaturgów niemieckich lecz również reżyserem, scenarzystą, twórcą filmów dokumentalnych i tłumaczem.

W tym roku Eugen Ruge otrzymał nagrodę: Alfred Doeblin Preis. Jest to nagroda przyznawana za powieść jeszcze nie opublikowaną, w trakcie pisania. Ruge startował ze swoją debiutancką powieścią "W czasach ubywającego światła", której tematem jest  opis historii rodziny o komunistycznych poglądach, czyli temat podobny do przedstawionego w prezentowanym w "Elegii Babelsberskiej".


Eugen Rude - "Elegia Babelsberska". Przekł. Ryszarda Wojnakowskiego. Adapt. Bogumiły Prządki. Reż. Wojciecha Markiewicza. W rolach głównych: Zofia Rysiówna, Janusz Rafał Nowicki, Anna Chodakowska, Hanna Stankówna, Jerzy Kamas.

Zobacz więcej na temat: Bogumiła Prządka słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójkowy Indyk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2009 07:45
W niedzielę, o godzinie 21.45, w cyklu „Dramat w Teatrze Wyobraźni” Program 2 zaprasza na premierę sztuki Sławomira Mrożka pt. „Indyk”, w adaptacji i reżyserii Julii Wernio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat na scenie: Dramaturgia Kazimierza Brauna

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 12:03
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego Janusza Majcherka poświęcona tym razem dramaturgii Kazimierza Brauna.
rozwiń zwiń