X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Czyżewska – nie chciała być nikim innym tylko aktorką

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 10:30
Jest niekwestionowaną legendą polskiego kina. O życiu, twórczości i zmaganiach z losem Elżbiety Czyżewskiej opowiada pełnometrażowy film dokumentalny pt. "Aktorka".
Audio
  • Elżbieta Czyżewska – kobieta, która nie chciała być nikim innym, tylko aktorką (Poranek Dwójki)
 Ten film jest analizą bycia aktorką  mówi Kinga Dębska, współautorka filmu Aktorka (na zdjęciu: Elżbieta Czyżewska i Janusz Guttner w filmie Niekochana)
– Ten film jest analizą bycia aktorką – mówi Kinga Dębska, współautorka filmu "Aktorka" (na zdjęciu: Elżbieta Czyżewska i Janusz Guttner w filmie "Niekochana")Foto: PAP/CAF

Kinga Dębska i Maja Konwicka, autorki produkcji, mówią słuchaczom Dwójki o pracy nad produkcją i wspominają kobietę, którą słusznie uważa się za jedną z największych dwudziestowiecznych artystek polskiego kina.

– Ten film ma różne kolory i pokazuje Elżbietę Czyżewską jako bardzo ciekawego człowieka. Nie ma jej z nami już 5 lat, a my mówimy o niej tak, jakby wciąż była wśród nas – zauważa Kinga Dębska.

Maja Konwicka stwierdza, że Elżbieta Czyżewska "nie chciała być nikim innym, tylko aktorką" i była nią mimo wszelkich przeciwności. – Ona była najbardziej fascynująca osobą, jaką kiedykolwiek poznałam – dodaje rozmówczyni Pawła Siwka.

Autorki filmu zdradzają podczas rozmowy, kiedy obraz będą mogli obejrzeć widzowie polskiej telewizji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Kinga Dębska, Maja Konwicka (autorki filmu "Aktorka")

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 8.035

iwo/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Wajda: Elżbieta Czyżewska, aktorka od niespodziewanych scen

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 08:00
– Ona tworzyła przed kamerą przypadkowe, fascynujące sytuacje, improwizowała. I w odróżnieniu od wielu innych miała tego świadomość – opowiadał w Dwójce słynny reżyser o Elżbiecie Czyżewskiej, znakomitej aktorce, jeden z największych artystek polskiego kina minionego wieku.
rozwiń zwiń