X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Franciszka Kotuli nagrania z nieistniejących wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 14:45
- Dzięki niemu mamy dużą kolekcję nagrań z regionu tarnobrzeskiego, ten folklor jest nie do odtworzenia - mówiła o wybitnym etnografie Emilia Jakubiec-Lis z Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie.
Audio
  • Emilia Jakubiec-Lis z Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie o Franciszku Kotuli (Źródłogranie/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/kaboompics

W Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie znajdują się bogate zbiory z kolekcji Franciszka Kotuli. Wśród nich około 200 godzin nagrań utworów ludowych. Emilia Jakubiec-Lis opowiadała w audycji "Źródłogranie", że Kotula nagrywał muzykantów nie tylko podczas licznych obozów badawczych, ale też w czasie wolnym. - To był prawdziwy pasjonat, który o swojej działalności mówił "chodziłem po świecie i zbierałem śmiecie". Dziś są to prawdziwe skarby i perełki.

W przyszłości Muzeum planuje serie tematycznych wydawnictw z nagraniami Franciszka Kotuli. Emilia Jakubiec-Lis mówiła też o aktualnej potrzebie rejestracji artystów folkowych. - Musimy uchwycić to, co jest w tej chwili, a nie tylko szukać skamielin i gonić za tym, co odeszło.

***

Tytuł audycji: Źródłogranie

Prowadzi: Magdalena Tejchma

Gość: Emilia Jakubiec-Lis (Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie)

Data emisji: 7.11.2016

Godzina emisji: 12.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sterowanie folklorem. Ludowość w czasach PRL

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 18:51
- Po wojnie władze wykorzystywały folklor do unifikacji społeczeństwa, przesłaniano nim różnice społeczne - mówiła w Dwójce Joanna Kordjak, kuratorka wystawy "Polska - kraj folkloru?" w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń