Musical w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 12:54
Wbrew niesprzyjającym warunkom, teatry muzyczne wznowiły działalność. Za nami trzy premiery, które zwiastują dobry sezon. "Virtuoso", "Lazarus" i "Zakonnica w przebraniu". O wszystkim opowiadaliśmy w audycji "Ten cały musical".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Oleksandr Nagaiets

Posłuchaj
56:11 2020_10_11 11_32_16_PR2_Ten_caly_musical.mp3 Musical w czasie pandemii (Ten cały musical/Dwójka)

Po długiej przerwie, w końcu możemy opowiedzieć o nowościach w polskim teatrze muzycznym. Wszystkie sceny wznowiły działalność, chociaż dzieje się to nie bez problemów.

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprezentował spektakl "Virtuoso" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Musical, który napisał i skomponował Matthew Hardy wygrał międzynarodowy konkurs organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza na spektakl o Ignacym Janie Paderewskim. We Wrocławiu po raz pierwszy w Polsce pokazano z kolei "Lazarusa", z muzyką Dawida Bowiego i scenariuszem Endy Walsha. Spektakl wyreżyserował Jan Klata.

Bez problemów repertuarowe plany realizuje Teatr Rozrywki w Chorzowie i tam sezon rozpoczęto od premiery "Zakonnicy w przebraniu" w reżyserii Michała Znanieckiego.

W audycji poza nowościami nie zabrakło znakomitej muzyki, w tym piosenki "Bal w operze" Leszka Możdżera do słów Juliana Tuwima, która niegdyś wykonywana była na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, w ramach gali "Mandarynki i Pomarańcze", a później również w spektaklu w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Ten artysta przygotowuje musicalową premierą października, czyli "Wesele" we wrocławskim oddziale Akademii Sztuk Teatralnych.

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 11.10.2020

Godzina emisji: 11.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Musical powraca do gry!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 14:46
Polskie teatry muzyczne ogłaszają nowy repertuar, wznowione zostały castingi i próby do premierowych produkcji, ale wciąż można również korzystać z bogatych zasobów kultury online.
rozwiń zwiń