Musical powraca do gry!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 14:46
Polskie teatry muzyczne ogłaszają nowy repertuar, wznowione zostały castingi i próby do premierowych produkcji, ale wciąż można również korzystać z bogatych zasobów kultury online.
Audio
  • Musical budzi się do życia (Ten cały musical/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Na ten moment wszyscy wielbiciele gatunku czekali z utęsknieniem. Po trzymiesięcznej przerwie polskie teatry wznawiają działalność. W sprzedaży są już pierwsze wakacyjne pokazy, na razie przede wszystkim kameralnych musicali. Wszystko w zgodzie z nowymi zasadami sanitarnymi. Zaprosimy więc m.in. do Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Poznaniu czy warszawskiego Studio Buffo.

Z kolei Teatr Muzyczny w Łodzi oraz Krakowski Teatr Variété kontynuują castingi do "Pretty Woman". Ten tytuł w nowym sezonie zobaczymy właśnie w aż dwóch polskich teatrach.

W audycji nie zabrakło doniesień z West Endu i Broadwayu, chociaż tym razem dość mrocznych, a także recenzji spektaklu "Kapitan Żbik i żółty saturator" - najnowszej produkcji Teatru Syrena w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadzili: Piotr Sobierski

Data emisji: 14.06.2020

Godzina emisji: 13.00

Czytaj także

Wojciech Kościelniak: "Hair" był wywrotowym wydarzeniem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 18:30
- Reżyseria tego spektaklu była dla mnie tym pierwszym razem, gdy udało mi się odczuć potęgę teatru. Temat musicalu, teksty i muzyka całkowicie nas wchłonęły. Podczas premiery widzowie weszli na scenę i śpiewali razem z nami – mówił w Dwójce ceniony reżyser teatralny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr w sieci. Spotkanie z Katarzyną Kurdej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 13:28
Gościem audycji "Ten cały musical" była aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, z którą rozmawialiśmy o Jerzym Gruzie, nowym spektaklu dla dzieci i relacjonowaniu życia teatru w Internecie.
rozwiń zwiń