Musicalowy zawrót głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2022 12:30
Zaprosiliśmy na kolejne niedzielne spotkanie z musicalowymi nowościami i zapowiedziami najbliższych wydarzeń na nie tylko polskich scenach. Tym razem odwiedziliśmy Operę Nova w Bydgoszczy, Teatr Syrena w Warszawie i Teatr Muzyczny w Gdyni.
W audycji zapowiemy najbliższe wydarzenia na polskich musicalowych scenach
W audycji zapowiemy najbliższe wydarzenia na polskich musicalowych scenachFoto: shutterstock.com

Broadway nad Brdą, trudne losy polskich królów i królowych oraz wielkich gwiazd filmu, a do tego teatralne zmagania z Wiliamem Szekspirem i Michaiłem Bułhakowem. Wszystkie te tematy czekały na Państwa w tej audycji "Ten cały musical".

Niedzielne południe to czas na recenzje najnowszych musicalowych produkcji. Odwiedziliśmy Operę Nova w Bydgoszczy, Teatr Syrena w Warszawie i Teatr Muzyczny w Gdyni.

W audycji nie zabraknie doniesień ze świata musicalu oraz dobrej muzyki. Tym razem premierowo zaprezentujemy piosenkę z nowej płyty "Bitwa o tron. Musicalowy talent show".

***

We wrześniu 2013 roku nasza audycja pojawiła się pierwszy raz na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Polski musical rozwija się w zawrotnym tempie, prezentujemy również muzyczne i teatralne aspekty musicali światowych, przemiany tego gatunku, jego zaangażowanie społeczne, wpływ na kulturę popularną, a także najwybitniejszych twórców, nie tylko z Broadwayu i West Endu.

Dwóch teatrologów zajmujących się musicalem - Jacek Mikołajczyk i Marcin Zawada - oraz dziennikarz Piotr Sobierski prezentują słuchaczom historyczne oraz najnowsze nagrania muzyczne, przeplatając je dialogiem. 


Posłuchaj
60:19 2022_01_16 11_30_19_PR2_Ten_caly_musical.mp3 Musicalowy zawrót głowy (Ten cały musical/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 16.01.2022

Godzina emisji: 11.30


Czytaj także

"West Side Story". Dzieło Spielberga zwiastunem świata nowych wartości

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 18:05
- To jest ekstremalnie spektakularny film, ale miałam wrażenie odkurzania tego, co stare i nie mogłem znaleźć odpowiedzi: dlaczego? Poza kaprysem autorskim - tak Jacek Mikołajczyk, teatrolog i reżyser recenzował w Dwójce najnowszą filmową adaptację słynnego broadwayowskiego musicalu z 1957 roku "West Side Story", której reżyserem jest Steven Spielberg.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stephen Sondheim. Pożegnanie mistrza, cz. 2.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 13:24
W drugiej części audycji poświęconej zmarłemu 26 listopada 2021 roku Stephenowi Sondheimowi przypomnieliśmy kilka jego największych kompozycji, nie zabrakło też wspomnień.
rozwiń zwiń