Czy dojdzie do kolejnych zamachów w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 19:21
Sześć osób zamieszanych w tragiczne wydarzenia we Francji nadal jest na wolności. Ta liczba może okazać się większa. Czy wciąż zagrażają nam islamiści?
Audio
  • Czy dojdzie do kolejnych zamachów w Europie? (Puls świata/Dwójka)
Uczestnicy warszawskiej demonstracji solidarności zorganizowanej po zamachu na paryską redakcję Charlie Hebdo
Uczestnicy warszawskiej demonstracji solidarności zorganizowanej po zamachu na paryską redakcję "Charlie Hebdo"Foto: PAP/Marcin Obara

Europa analizuje przyczyny ostatnich zamachów we Francji. Padają pytania o wolność słowa i satyry. Gazeta "Charlie Hebdo" zamieściła karykaturę roniącego łzy Mahometa trzymającego napis "Je suis Charlie". Nad nim znajduje się inny napis: "wszystko wybaczamy".

Tymczasem specjaliści zastanawiają się, co tak naprawdę stało się we Francji. Powiązania między terrorystami zabitymi w piątek 9 stycznia są niejasne. Liczba podejrzanych w sprawie zamachów okazała się dłuższa. Europa pyta z lękiem: czy w niedługim czasie dojdzie kolejnych zamachów?
***

Tytuł audycji: Puls świata
Prowadzący: Michał Żakowski
Gość: prof. Ryszard Machnikowski, specjalista ds. terroryzmu z Uniwersytetu Łódzkiego
Data emisji: 13.01.2015
Godzina emisji: 17.15

mc/bch

Czytaj także

Antyreligijny zwrot "Charlie Hebdo" nastąpił za czasów Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 18:49
- Polityka redakcji była taka, żeby iść w obrażanie chrześcijan i muzułmanów, bo to podnosiło sprzedaż pisma- mówił w Dwójce publicysta Jerzy Szygiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja to kraj z głębokimi podziałami

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 14:00
W niedzielę ma się odbyć marsz przeciw terroryzmowi i przemocy. Czy Francja jest już na to gotowa? Eksperci ostrzegają, że to może nie być koniec terroru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak na redakcję "Charlie Hebdo". Muzułmanie wzywani do odcięcia się od dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 18:00
Wszystkich imamów we Francji wezwano w piątek do odcięcia się podczas piątkowych modłów od dżihadystów, którzy w środę dokonali ataku na satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo". W ostatnich godzinach w kraju doszło do kolejnych antymuzułmańskich incydentów.
rozwiń zwiń