Polskie Radio
Section05
terroryzm

Tajne więzienia CIA w Polsce. „Amerykanie nie chcieli zostawiać śladów”

Tajne więzienia CIA służyły do przesłuchiwania podejrzewanych przez rząd USA o terroryzm. Według niektórych źródeł znajdowały się również w Polsce. Sprawa zaczęła się od artykułu dziennikarki „The Washington Post”. O tajnych więzieniach CIA w Polsce mówił w audycji Kulisy Spraw Mariusz Kowalewski, dziennikarz śledczy TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 więzienia CIA w Polsce USA terroryzm Human Rights Watch

Bezpieczeństwo wewnętrzne Polski. Działania antyterrorystyczne

- Terroryzm jest plagą współczesnego świata. Nie ma takiego punktu na mapie świata, który byłby wolny od zagrożenia terroryzmem – może z wyjątkiem Korei Płn. gdzie jest terroryzm państwowy – powiedział w Debacie Polskiego Radia 24 ekspert ds. bezpieczeństwa dr Łukasz Kister. O bezpieczeństwie wewnętrznym Polski, w tym m.in. przygotowaniu Polski do działań antyterrorystycznych, mówili także poseł Kukiz’15 Piotr Apel i były funkcjonariusz służb specjalnych płk Piotr Wroński.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo Piotr Apel Kukiz'15 Jerzy Jachowicz terroryzm Łukasz Kister

Konferencja pokojowa w Soczi. "Ma znaczenie tylko PR-owe"

- Brak delegacji opozycyjnej nie usprawni rozmów. Ja mam teraz wrażenie, że sam kongres w Soczi jest stratą czasu. Ma znaczenie tylko PR-owe dla Rosji, nie można osiągnąć porozumienia w ciągu jednych czy dwóch obrad - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Skajewska Agnieszka Bryc Wojna w Syrii Rosja Państwo Islamskie terroryzm Afganistan Unia Europejska Wielka Brytania Brexit