Polskie Radio
Section05
terroryzm

"Budowanie świadomości antyterrorystycznej". ABW rusza z platformą e-learningową dla urzędników

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW uruchomiło portal e-learningowy dla funkcjonariuszy służb mundurowych i urzędników administracji publicznej. Na platformie znajdują się filmy edukacyjne oraz kurs z zakresu prewencji terrorystycznej - poinformowało ABW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW służby specjalne terroryzm szkolenia informatyka cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia cyberatak

Islamizm we Francji. Margueritte: generałowie widzą ogromne zagrożenie

Francuscy generałowie ostrzegają przed postępującą islamizacją kraju. List otwarty konserwatywnych wojskowych wywołał burzę nad Sekwaną. - Generałowie uważają, że jeżeli ten upadek będzie postępował dalej, to nieuchronnie dojdzie do wojny domowej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia francuski dziennikarz Bernard Margueritte. Czy Francji grozi przewrót wojskowy?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg islam Francja terroryzm Bernard Margueritte

Francja: apel wojskowych wzywających do obrony kraju. Ostrzegają m.in. przed islamizmem

20 emerytowanych generałów opublikowało tekst, w którym ostrzegają przed wojną domową i wzywają polityków do podjęcia działań, aby jej uniknąć. Pod apelem podpisało się stu oficerów i ponad tysiąc żołnierzy. Teraz francuski rząd chce ukarać wojskowych za wystosowanie apelu o "ratowanie Francji przed upadkiem". 
Zobacz więcej na temat:  Francja Europa wojsko bezpieczeństwo islam terroryzm ŚWIAT

"Istnieje związek między imigracją a terroryzmem". Francuska prawica domaga się zaostrzenia kontroli granic

Konserwatywne media i politycy we Francji wskazują na istnienie związku między imigracją a terroryzmem. Prawica domaga się zaostrzenia kontroli granic po piątkowym zamachu terrorystycznym w Rambouillet (czyt. Rąbuje), w którym zginęła policjantka. Kobieta została zamordowana przez Tunezyjczyka, który przybył do Francji nielegalnie w 2009 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja imigracja terroryzm