REKLAMA

Antyzachodnia retoryka Rosji. "Dowód, że sankcje są bolesne"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 16:00
- Ostatnie wypowiedzi Rosji wskazują, że polityka Zachodu wobec działań Moskwy jest skuteczna – mówił w Dwójce Grzegorz Gromadzki, analityk spraw wschodnich.
Audio
  • Antyzachodnia retoryka Rosji. "Dowód, że sankcje są bolesne" (Puls świata/Dwójka)
Doroczna konferencja prasowa Władimira Putina, 17 grudnia 2015
Doroczna konferencja prasowa Władimira Putina, 17 grudnia 2015Foto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Rosyjska dyplomacja, przypominał prowadzący audycję Krzysztof Renik, nasiliła pod koniec roku swoją antyzachodnią retorykę (stwierdzenie rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych o pogorszeniu się stosunków z całą Unią Europejską, zarzut hipokryzji postawiony przez Siergieja Ławrowa wobec unijnych polityków). Jak podkreślał gość "Pulsu świata", Grzegorz Gromadzki, postawa taka dowodzi, jak bardzo boleśnie Moskwa odczuwa zachodnie sankcje.

Czy społeczeństwo rosyjskie jest równie antyzachodnie, co władze na Kremlu? Czy Moskwa jest w stanie stać się na powrót jednym z biegunów światowej polityki? I jakich członków Unii miał rosyjski MSZ na myśli, podkreślając znaczenie współpracy z "bardziej realistycznymi krajami UE"?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Krzysztof Renik

Gość: Grzegorz Gromadzki (ekspert Fundacji Batorego, analityk spraw wschodnich)

Data emisji: 29.12.2015

Godzina emisji: 17.45

jp/mc

 

Czytaj także

Rosja: USA powinny porzucić pomysł składowania broni w Europie Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 15:27
- Mamy nadzieję, że Stany Zjednoczone będą w stanie wykazać wolę polityczną i odrzucić schematy i metody z epoki konfrontacji bloków - zaznacza rzeczniczka rosyjskiego MSZ.
rozwiń zwiń