Donald Trump. Najbardziej zaskakujący prezydent

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 18:45
- Trump nie miał innego wyboru. Musiał uspokoić świat po kontrowersyjnej kampanii, jaką prowadził – powiedział w Dwójce Marek Wąsiński, komentując przemówienie prezydenta-elekta, w którym zapewnił, że będzie dążył do współpracy, a nie do konfliktów.
Audio
  • Marek Wąsiński o wygranej Donalda Trumpa (Puls świata/Dwójka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Gage Skidmore/Wikimedia/CC BY-SA 2.0

Koncyliacyjny ton Donalda Trumpa, który jeszcze niedawno sypał antagonizującymi poglądami w telewizyjnych debatach, to niejedyne zaskoczenie 45. wyborów prezydenckich w USA. 

Jak podkreślił w Dwójce analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, pierwszym zaskoczeniem okazał się fakt, że Latynosi, którzy niejednokrotnie znajdowali się na celowniku antymigracyjnej retoryki Trumpa, wcale nie zagłosowali gremialnie przeciwko niemu w wyborach.

- Drugą niespodziankę przyniosły stany takie jak Wisconsin, Michigan i Pensylwania, które choć od 24 lat głosowały w wyborach prezydenckich na demokratów, tym razem przeszły na stronę republikanów – dodał Marek Wąsiński.

W nagraniu audycji posłuchamy również o spodziewanym kursie polityki wewnętrznej i zagranicznej zarządów Donalda Trumpa.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Magdalena Skajewska

Gość: Marek Wąsiński (analityk PISM)

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 17.45

mz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w USA. "Amerykanie rozczarowani"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 19:30
- To pierwszy raz w historii wyborów prezydenckich, gdy kandydaci są tak źle oceniani przez wyborców. W samej partii demokratycznej jedna trzecia wyborców niezadowolona jest z kandydatury Hillary Clinton – powiedział w Dwójce Wojciech Cegielski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń