Polskie Radio
Section05
wybory w USA

Donald Trump wystąpił na wiecu Republikanów w Ohio. Mówił o "zbrodni stulecia"

- Wygraliśmy te wybory z ogromną przewagą. Ja to wiem, wy to wiecie i fake news media też to wiedzą - mówił były prezydent USA Donald Trump w sobotę na pierwszym powyborczym wiecu w Wellington, w stanie Ohio. Jak dodał, uważa przegrane przez siebie wybory prezydenckie za "zbrodnię stulecia" i "hańbę". - Ze względu na wszystkie złe rzeczy, które później się stały...ludzie giną na granicy - mówił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ameryka Północna Donald Trump wybory w USA

"Sprawa jest rozstrzygnięta". Andrzej Duda skomentował uczciwości wyborów w USA

- Uważam, że zachowałem zdroworozsądkowy spokój i czekałem na to, że wynik będzie potwierdzony urzędowo, a nie będzie jedynie wynikiem sondażowym, ogłoszonym przez stacje telewizyjne - powiedział prezydent Andrzej Duda zapytany w TVN24 o formę złożenia gratulacji Joe Bidenowi. Oceniając uczciwość amerykańskich wyborów odparł, że "sprawa jest rozstrzygnięta". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory w USA USA Andrzej Duda Joe Biden prezydent

Ambasador Polski przy UE: zawsze wspieraliśmy silne relacje między Unią a USA

Unia Europejska potrzebuje silnego partnerstwa z USA, by sprostać globalnym wyzwaniom - pisze na łamach portalu EURACTIV ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś w dniu zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA. Nowe otwarcie w unijno-amerykańskich relacjach jest obecnie jednym z priorytetów europejskiej polityki zagranicznej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ameryka USA Joe Biden wybory w USA

LGBT, aborcja, klimat, praworządność. Biden a lewicowi ideolodzy z jego otoczenia

Dziś zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA. Demokrata zostanie tym samym 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wiele o nowej głowie państwa USA mogą powiedzieć jego bliscy współpracownicy. Jak mówi bowiem stare polskie przysłowie: "pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś".
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka wybory w USA wybory prezydenckie w USA Joe Biden Biały Dom infografika ŚWIAT

TYLKO U NAS Przyszłość Partii Republikańskiej po wyborach. Wróblewski: na razie nie ma nowego wyraźnego lidera

- W Partii Republikańskiej mamy obecnie do czynienia z poważnym podziałem - na skrajną prawicę oraz umiarkowane centrum. Widać wiele nazwisk w środowisku, natomiast na ten moment nie ma klarownego lidera - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Artur Wróblewski (amerykanista i politolog z Uczelni Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Donald Trump wybory w USA Partia Republikańska media społecznościowe twitter cenzura wolność słowa Artur Wróblewski infografika ŚWIAT

TYLKO U NAS "To tylko uwiarygadnia przekaz Trumpa". Kożuszek o cenzurze Twittera i przyszłości mediów społecznościowych

- Donald Trump przekonuje, że odebrano mu zwycięstwo w wyborach, że media są przeciwko niemu, że go cenzurują. To, co robią Facebook i Twitter tylko uwiarygadnia te tezy - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Donald Trump Joe Biden media społecznościowe Facebook twitter cenzura wolność słowa wybory w USA infografika Maciej Kożuszek ŚWIAT