X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory w Holandii. "Partia Wildersa najwięcej wygrała"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 16:30
- Paradoks tych wyborów polega na tym, że partia, która najwięcej wygrała, czyli partia Wildersa, nie zajęła 1. miejsca w wynikach - mówił w "Pulsie świata" prof. Sławomir Magala z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie.
Audio
  • Wybory w Holandii. "Partia Wildersa najwięcej wygrała" (Puls świata/Dwójka)
Geert Wilders
Geert Wilders Foto: PAP/EPA/PHIL NIJHUIS

W wyborach parlamentarnych w Holandii najwięcej mandatów, 33, zdobyła Partia Ludowa Marka Ruttego. Antyimigrancka Partia Wolności Geerta Wildersa zajęła drugie miejsce (20 mandatów). Zobacz więcej>>>

Dlaczego jednak, jak mówił prof. Magala, "Wilders właściwie już wygrał"? - On zmienił scenografię dyskursu publicznego - wskazywał na jedną z przyczyn gość Dwójki, mówiąc m.in. o radykalizacji stanowisk wszystkich ważnych partii.

Jak podkreślał jednak prof. Magala, najważniejsze dla holenderskich wyborców problemy nie są wcale związane z kwestią imigrantów. Jakie to zatem problemy? Czy Holendrzy przestają być prounijni? I skąd rosnąca popularność, zwłaszcza wśród młodych ludzi, Zielonej Lewicy?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Magdalena Skajewska

Gość:  prof. Sławomir Magala (Uniwersytet Erazma w Rotterdamie)

Data emisji: 16.03.2017

Godzina emisji: 17.45

jp/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci komentują wybory w Holandii. Porażka Wildersa osłabi szanse Marine Le Pen?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 12:11
Dyplomatyczny konflikt z Turcją oraz wysoka frekwencja, to zdaniem ekspertów główne przyczyny wyborczego zwycięstwa Partii Ludowej w Holandii. – Wynik ugrupowania Wilders jest klęską - mówi portalowi PolskieRadio.pl dr hab. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń