X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraina w NATO? "Zmieniło się podejście społeczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 08:00
- Rosja jawi się jako kraj agresywny wobec Ukrainy i to zmienia nastawienie Ukraińców – podkreślał Janusz Onyszkiewicz, komentując sprawę ewentualnego ubiegania się Ukrainy o członkostwo w NATO.
Audio
  • Ukraina w NATO? "Zmieniło się podejście społeczeństwa" (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nato.int

Punktem wyjścia rozmowy o relacjach Ukraina-NATO były dwie ostatnie wizyty w Kijowie: sekretarza stanu USA Rexa Tillersona oraz sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

Prowadzący audycję Paweł Lekki zwrócił uwagę, że pod wpływem konfliktu na wschodzie Ukrainy zmieniła się postawa samych Ukraińców wobec Sojuszu. Według ostatnich sondaży wejście Ukrainy do NATO popiera 47 procent obywateli tego kraju, a w ewentualnym referendum w tej sprawie "za" głosowałoby 69 procent respondentów.

Znacząca - o czym mówił gość Dwójki - jest również deklaracja, którą na początku czerwca przyjął ukraiński parament, mówiąca, że podstawą polityki zagranicznej będzie dążenie państwa do członkostwa w NATO.

Czy Ukrainie uda się do 2020 roku osiągnąć standardy, które obowiązują w Sojuszu Północnoatlantyckim? Jak ostatnie wizyty zachodnich polityków w Kijowie komentuje Rosja? W rozmowie nie zabrakło także komentarza do "nie całkiem zgodnych" sygnałów płynących z USA w sprawie relacji amerykańsko-rosyjskich.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Goście: Janusz Onyszkiewicz (Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie)

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 17.15

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poroszenko: chcemy osiągnąć standardy NATO do 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 14:44
 - Uważamy, że należy zacząć dyskusję o nadaniu Ukrainie planu działań na rzecz członkostwa (w NATO, tzw. Membership Action Plan) i nasze propozycje dotyczące tej dyskusji zostały z zadowoleniem przyjęte – powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.
rozwiń zwiń