Polskie Radio
Section05
Jens Stoltenberg

Zgoda NATO na utworzenie centrum kosmicznego. "Szybka komunikacja satelitarna jest kluczowa"

Jest zgoda Sojuszu Północnoatlantyckiego na stworzenie centrum kosmicznego. Decyzję w tej sprawie podjęli ministrowie obrony NATO podczas wideokonferencji. Centrum kosmiczne, które powstanie w niemieckiej bazie Ramstein, jest reakcją na zagrożenie ze strony Chin i Rosji i ich zaawansowane prace nad instalacjami oraz systemami antysatelitarnymi.
Zobacz więcej na temat:  kosmos NATO Jens Stoltenberg bezpieczeństwo Beata Płomecka ŚWIAT

Po rozmowie prezydenta z szefem NATO. Stoltenberg podziękował Polsce za solidarność w walce z COVID-19

Sekretarz generalny NATO podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą podziękował Polsce za solidarność okazaną sojusznikom w walce z koronawirusem. Powiedział o tym brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z NATO-wskich dyplomatów w kwaterze głównej. Do rozmowy doszło przed środową wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie i spotkaniem z Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Europa NATO Jens Stoltenberg Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Beata Płomecka

"Było konsultowane z NATO". Stoltenberg o zwiększeniu obecności wojskowej USA w Polsce

- Zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce było konsultowane z NATO - przypomniał sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Chodzi o tysiąc amerykańskich żołnierzy, którzy mają przyjechać do Polski. Sprawa ma być głównym tematem spotkania prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Biały Dom potwierdził, że do rozmowy dojdzie w przyszłą środę, 24 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Donald Trump Jens Stoltenberg NATO wojsko USA Stany Zjednoczone Ameryka ŚWIAT

"Potrzeba działań politycznych". Jens Stoltenberg o rozwoju NATO

Szef NATO proponuje, by Sojusz bardziej niż dotychczas angażował się w działania polityczne na świecie. Jens Stoltenberg przedstawił swoją wizję rozwoju NATO na najbliższą dekadę. Wszystko to dzieje się w kilkanaście tygodni po powołaniu zespołu "mędrców", którzy mają opracować reformę Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Jens Stoltenberg reformy dyplomacja zagrożenia bezpieczeństwo Wojciech Cegielski

Szczyt państw NATO ws. pandemii. Prezydent Andrzej Duda opowiada się za jego zwołaniem

Pandemia koronawirusa i walką z chorobą oraz utrzymanie zdolności Sojuszu Północnoatlantyckiego do odstraszania i obrony - to najważniejsze zagadnienia, jakie poruszyli w rozmowie telefonicznej prezydent Andrzej Duda i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg - poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski NATO COVID-19 koronawirus pandemia Andrzej Duda Jens Stoltenberg broń wojsko Wojsko Polskie

Działania NATO w walce z koronawirusem. Prezydent rozmawiał z szefem Sojuszu

Prezydent Andrzej Duda odbył półgodzinną rozmowę w formule wideokonferencji z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem dotyczącą działań Sojuszu w związku z pandemią koronawirusa - poinformował szef gabinetu prezydenta minister Krzysztof Szczerski. Szczegóły rozmowy zostaną przekazane w komunikacie prasowym Kancelarii.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 Andrzej Duda prezydent NATO Jens Stoltenberg choroby zakaźne

Działania NATO w walce z koronawirusem. Prezydent rozmawiał z Jensem Stoltenbergiem

Prezydent Andrzej Duda odbył półgodzinną rozmowę w formule wideokonferencji z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem dotyczącą działań Sojuszu w związku z pandemią koronawirusa - poinformował szef gabinetu prezydenta minister Krzysztof Szczerski. Szczegóły rozmowy zostaną przekazane w komunikacie prasowym Kancelarii.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 Andrzej Duda prezydent NATO Jens Stoltenberg choroby zakaźne POLSKA