Polskie Radio
Section05
Jens Stoltenberg

Szczyt państw NATO ws. pandemii. Prezydent Andrzej Duda opowiada się za jego zwołaniem

Pandemia koronawirusa i walką z chorobą oraz utrzymanie zdolności Sojuszu Północnoatlantyckiego do odstraszania i obrony - to najważniejsze zagadnienia, jakie poruszyli w rozmowie telefonicznej prezydent Andrzej Duda i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg - poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski NATO COVID-19 koronawirus pandemia Andrzej Duda Jens Stoltenberg broń wojsko Wojsko Polskie

Działania NATO w walce z koronawirusem. Prezydent rozmawiał z szefem Sojuszu

Prezydent Andrzej Duda odbył półgodzinną rozmowę w formule wideokonferencji z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem dotyczącą działań Sojuszu w związku z pandemią koronawirusa - poinformował szef gabinetu prezydenta minister Krzysztof Szczerski. Szczegóły rozmowy zostaną przekazane w komunikacie prasowym Kancelarii.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 Andrzej Duda prezydent NATO Jens Stoltenberg choroby zakaźne

Działania NATO w walce z koronawirusem. Prezydent rozmawiał z Jensem Stoltenbergiem

Prezydent Andrzej Duda odbył półgodzinną rozmowę w formule wideokonferencji z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem dotyczącą działań Sojuszu w związku z pandemią koronawirusa - poinformował szef gabinetu prezydenta minister Krzysztof Szczerski. Szczegóły rozmowy zostaną przekazane w komunikacie prasowym Kancelarii.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 Andrzej Duda prezydent NATO Jens Stoltenberg choroby zakaźne POLSKA

Andrzej Duda będzie dzisiaj rozmawiał z Jensem Stoltenbergiem o "roli NATO w walce z pandemią"

W południe prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch powiedział IAR, że rozmowa będzie dotyczyła sytuacji związanej z epidemią COVID-19 oraz sposobami odpowiedzi na to zagrożenie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 Andrzej Duda prezydent NATO Jens Stoltenberg choroby zakaźne POLSKA

Walka z dezinformacją. Ministrowie obrony NATO wezmą udział w wideokonferencji

Strategia obrony i odstraszania NATO oraz walka z dezinformacją w czasie pandemii koronawirusa to główne tematy wideokonferencji ministrów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego (początek ok. godz. 15). Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że w konferencji wezmą też udział ministrowie obrony Finlandii i Szwecji.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Unia Europejska NATO Jens Stoltenberg wirus pandemia epidemia COVID-19 dezinformacja Europa Beata Płomecka ŚWIAT infografika

NATO podjęło walkę z koronawirusem. Transport medyczny otrzyma wsparcie wojskowe

NATO włącza się w pomoc w walce z koronawirusem. Najważniejszy dowódca wojsk Paktu Północnoatlantyckiego, amerykański generał Tod Wolters, zajmie się koordynacją pomocy medycznej, w której uczestniczyć będzie wojsko. Taką decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych krajów Sojuszu na specjalnej wideokonferencji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus NATO pandemia Jens Stoltenberg

NATO daje wyraźny sygnał Rosji. "Mimo pandemii utrzymujemy gotowość operacyjną"

W czwartek od godz. 15.00 ministrowie spraw zagranicznych Sojuszu Północnoatlantyckiego rozmawiają o wzmocnieniu współpracy w walce z koronawirusem. NATO ma wysłać sygnał do Rosji, że mimo pandemii utrzymuje gotowość operacyjną. Z powodu koronawirusa narada odbywa się nie w kwaterze głównej w Brukseli, ale w formie wideokonferencji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO koronawirus Rosja pandemia Jens Stoltenberg Europa

"Jesteśmy w gotowości". Szef Sojuszu o aktywności militarnej Rosji w pobliżu granic z NATO

- NATO obserwuje znaczący wzrost aktywności wojskowej Rosji w pobliżu swoich granic - powiedział sekretarz generalny Sojuszu. Jens Stoltenberg zapewnił podczas wideokonferencji prasowej, że mimo pandemii koronawirusa NATO pozostaje w gotowości operacyjnej. Podkreślił, że Sojusz jest obecny na ziemi, w powietrzu i na morzu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna NATO Jens Stoltenberg wojsko Rosja

"Zwiększone ryzyko wybuchu konfliktu". Odpowiedź NATO na działania Rosji

Kraje NATO przyjęły kolejny pakiet działań w odpowiedzi na zagrożenie ze strony Rosji. Chodzi o traktat INF o zakazie używania pocisków średniego zasięgu, który był przez Rosję łamany i w ubiegłym roku przestał istnieć. Wobec zwiększonego ryzyka wybuchu konfliktu ministrowie obrony krajów Sojuszu na zakończonym właśnie posiedzeniu w Brukseli zdecydowali o kolejnych krokach odstraszania ewentualnej rosyjskiej agresji. Szczegóły pozostają jednak tajne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Rosja Jens Stoltenberg