Polskie Radio
Section05
Jens Stoltenberg

"Musimy odnieść się do globalnych zagrożeń". Sekretarz generalny NATO z wizytą w Korei Płd.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przybył do Korei Południowej, gdzie spotka się z prezydentem Yoon Suk-yeol'em oraz ministrami jego rządu, m. in. obrony i spraw zagranicznych. Najważniejszym celem podróży jest umocnienie współpracy pomiędzy Sojuszem Północnoatlantyckim a Koreą Południową i Japonią w obliczu globalnych zagrożeń.
Zobacz więcej na temat:  Jens Stoltenberg bezpieczeństwo NATO Korea Południowa USA Chiny wojna na Ukrainie ŚWIAT Azja

"Kraje Europy zadeklarowały przekazanie Ukrainie sprzętu pancernego". Szef NATO w Ramstein

- Różne kraje Europy zadeklarowały przekazanie Ukrainie sprzętu pancernego i jest to bardzo ważne wsparcie. Jeśli Rosja wygra, będzie to tragedią dla Ukrainy, ale również zagrożeniem dla nas wszystkich - mówił w bazie wojskowej w Ramstein szef NATO Jens Stoltenberg.
Zobacz więcej na temat:  Jens Stoltenberg NATO Ramstein Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 ŚWIAT

Nowe dostawy broni ciężkiej dla Ukrainy. Szef NATO: Putin przecenił możliwości rosyjskich wojsk

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że w najbliższym czasie Ukraina może spodziewać się nowych dostaw broni ciężkiej z Zachodu. - Jesteśmy w decydującej fazie wojny. Dlatego ważne jest, abyśmy dostarczyli Ukrainie broń, której potrzebuje do zwycięstwa - podkreślił szef NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Jens Stoltenberg wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa Rosja

Sekretarz generalny NATO zachęca do wsparcia Ukrainy. "To przyspieszy pokój"

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego wezwał Niemcy i inne kraje NATO do kontynuowania dostaw broni dla Ukrainy. - Może to zabrzmi paradoksalnie, ale wsparcie militarne dla Ukrainy, to najszybsza droga do pokoju - powiedział w piątek w wywiadzie dla agencji dpa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy NATO Jens Stoltenberg Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni

Stoltenberg o reakcji NATO na rosyjską agresję na Ukrainę: wzmocniliśmy wschodnią flankę

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że odpowiedź Sojuszu Północnoatlantyckiego na rosyjską agresją była jednoznaczna i pokazała siłę państw członkowskich. W swoim wystąpieniu skierowanym do żołnierzy NATO Stoltenberg podziękował im za wierną służbę w tym trudnym okresie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Rosja Unia Europejska wojna 2022 wojna na Ukrainie Jens Stoltenberg Ukraina