Polskie Radio
Section05
Jens Stoltenberg

Fala komentarzy po śmierci Nawalnego. Przywódcy grzmią. "Został zamordowany przez Kreml"

Śmierć rosyjskiego polityka i opozycjonisty Aleksieja Nawalnego wywołała reakcje na całym świecie. Według informacji zarządu służby więziennej Rosji krytyk Kremla zmarł nagle w łagrze. Zagraniczni przywódcy grzmią i oskarżają Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa prawa człowieka Aleksiej Nawalny więźniowie polityczni odeszli 2024 NATO Jens Stoltenberg polityka społeczeństwo

Nie żyje Aleksiej Nawalny. Szef NATO: Rosja musi odpowiedzieć na poważne pytania

Szef NATO Jens Stoltenberg "zaniepokojony i zasmucony" doniesieniami o śmierci Aleksieja Nawalnego. Według informacji zarządu służby więziennej Rosji, opozycjonista i krytyk Kremla zmarł nagle w łagrze. Obecny na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Jens Stoltenberg podkreślił, że w tej sprawie trzeba ustalić wszystkie fakty.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa prawa człowieka Aleksiej Nawalny więźniowie polityczni odeszli 2024 NATO Jens Stoltenberg

Szefowie KE i NATO o konieczności wzmocnienia zachodniej obrony. "To wspólny interes"

Szefowie Komisji Europejskiej i NATO mówią o konieczności wzmocnienia zachodniego przemysłu obronnego. Ursula von der Leyen i Jens Stoltenberg podkreślają, że chodzi nie tylko o skuteczniejsze wspieranie Ukrainy, ale i o przyspieszenie europejskich zdolności produkcyjnych.
Zobacz więcej na temat:  UE Komisja Europejska Unia Europejska NATO ŚWIAT Ukraina Europa USA Jens Stoltenberg Ursula von der Leyen

RELACJA Z BRUKSELI Szef NATO: liczę na USA ws. wsparcia Ukrainy, Putin nie może wygrać

- Liczę na Stany Zjednoczone w sprawie pomocy dla Ukrainy, Putin nie może wygrać - podkreślał sekretarz generalny NATO. Nawiązał w ten sposób do trudności amerykańskiej administracji w przyjęciu pakietu pomocowego dla Ukrainy. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Jens Stoltenberg NATO wojna na Ukrainie wojna 2024 bezpieczeństwo Donald Trump Rosja Władimir Putin Beata Płomecka Bruksela Stany Zjednoczone USA

Ile państw NATO wyda co najmniej 2 proc. PKB na obronność? Stoltenberg zabrał głos

18 krajów NATO z 31 spełni wymagane 2 procent PKB na obronność w tym roku - przekazał sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Ta informacja pojawia się kilka dni po wypowiedzi Donalda Trumpa, że nie obroni przed Rosją europejskich sojuszników, którzy nie przeznaczają odpowiednich funduszy na obronność, i że będzie zachęcał do ataku. O szczegółach Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  NATO wojsko bezpieczeństwo pieniądze Jens Stoltenberg ŚWIAT Europa

Szef NATO naciska na USA ws. pomocy dla Ukrainy. "Pokój nie jest dany raz na zawsze"

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył, że Sojusz nie zrezygnuje ze wspierania Ukrainy. Po spotkaniu głównych doradców do spraw bezpieczeństwa narodowego państw Sojuszu w Brukseli Jens Stoltenberg powiedział, że ewentualne zwycięstwo Rosji zachęciłoby do agresywnych działań Chiny, Iran i Koreę Północną, a to byłoby zagrożeniem nie tylko dla państw europejskich, lecz także dla Stanów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2024 wojna na Ukrainie NATO pomoc pieniądze Jens Stoltenberg ŚWIAT Europa

Szef MON udaje się do Brukseli. Spotka się z sekretarzem NATO i ministrami obrony państw UE

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz we wtorek i środę będzie przebywał w Brukseli, gdzie spotka się z ministrami obrony państw UE, a także sekretarzem generalnym NATO oraz ministrami obrony Niemiec i Ukrainy - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz Ministerstwo Obrony Narodowej MON Boris Pistorius Jens Stoltenberg

Kiedy Węgry zatwierdzą członkostwo Szwecji w NATO? Padł termin

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg dziękuje Turcji i liczy na Węgry w sprawie wejścia Szwecji do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wczoraj prezydent Turcji Recep Erdogan podpisał ustawę ratyfikującą członkostwo Szwecji w NATO, którą we wtorek przyjął turecki parlament. Ostatnim krajem Sojuszu, który jeszcze nie ratyfikował dokumentów akcesyjnych są właśnie Węgry.
Zobacz więcej na temat:  NATO Jens Stoltenberg Węgry Szwecja