X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy prezydent Kuby. "To nie jest koniec rządów braci Castro"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 12:38
- To Raul Castro pozostanie konstruktorem dalszych przemian na Kubie. Sam takie zapowiedział, spełnił również obietnicę, że zrezygnuje z ponownego kandydowania na przewodniczącego Rady Państwa - mówiła w Dwójce dr Katarzyna Dembicz z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Dr Katarzyna Dembicz o sytuacji na Kubie po zmianie prezydenta (Puls świata/Dwójka)
Nowo wybrany prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel (L) i dotychczasowy przywódca wyspy Raul Castro (P)
Nowo wybrany prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel (L) i dotychczasowy przywódca wyspy Raul Castro (P)Foto: Adalberto Roque/PAP/EPA

57-letni Miguel Diaz-Canel został wybrany przez Zgromadzenie Narodowe na prezydenta Kuby. Raul Castro, dotychczasowy przywódca wyspy, pozostanie do 2021 roku szefem Komunistycznej Partii Kuby. - To organ, który wyznacza politykę państwa, zarówno wewnętrzną, jak i nadaje kurs polityce zagranicznej - tłumaczyła ekspert.

Jak dodała dr Katarzyna Dembicz, Raul Castro ma również nadal sprawować zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. - Na Kubie wojsko sprawuje kontrolę nie tylko nad bezpieczeństwem kraju, zewnętrznym i częściowo też wewnętrznym, ale również kontroluje znaczną część gospodarki - podkreślała. 

Dlaczego Raul Castro zrezygnował z urzędu prezydenta? Czy sytuacja zwykłych Kubańczyków zmienia się na lepsze? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: dr Katarzyna Dembicz (UW, Fundacja im. prof. Andrzeja Dembicza)

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emisji: 17.45

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego doszło do odwołania Rexa Tillersona?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 10:00
Andrzej Dąbrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych komentował w Dwójce zdymisjonowanie sekretarza stanu USA przez Donalda Trumpa.
rozwiń zwiń