X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Między strefą Schengen a strefą euro

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 09:00
W "Pulsie świata" komentowaliśmy m.in. słowa szefa czeskiego rządu, który zasugerował, że najważniejszym obecnie problemem Unii Europejskiej jest zmodyfikowanie zasad swobodnego ruchu osobowego między państwami członkowskimi. 
Audio
  • Z Magdą Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej" rozmawia Michał Żakowski (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nowy premier Czech Andrej Babisz powiedział, że "każdy mówi o strefie euro, a powinniśmy mówić o Schengen". Czy kwestia imigracyjna zastąpi rozmowę o silnej strefie euro i zdominuje przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego? – Niewątpliwe intuicja Andreja Babisza go nie myli. Kwestia migracji będzie głównym tematem wyborów kampanii do europarlamentu – zwracała uwagę Magda Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej".

Dlaczego jednak, jak podkreślała Magda Cedro, "kwestia migracji jest dziś bardziej kwestią polityczną niż realnym problemem"? Jak komentować inne słowa Andreja Babisza, który chce, aby do Schengen wstąpiły Chorwacja, Rumunia i Bułgaria? W audycji również o tym, czy nadchodzące wybory do PE mogą być manipulowane przez tzw. fake newsy.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Magda Cedro ("Dziennik Gazeta Prawna") 

Data emisji: 3.08.2018

Godzina emisji: 17.00

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy porządek świata zaprowadzony po II wojnie światowej jest dziś zagrożony?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 15:46
Na temat zmieniającej się rzeczywistości i konsekwencji, które mogą z tego wyniknąć rozmawialiśmy w audycji z Tomaszem Smurą, ekspertem Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń