X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

COP 24. Perspektywy szczytu klimatycznego

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 08:00
- Teraz najbardziej potrzebna jest nam wola polityczna, żeby wszystkie państwa zwiększyły swoje wysiłki na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych. Inaczej wzrost średniej globalnej temperatury nie zwolni tempa - mówił w Dwójce Krzysztof Jędrzejewski z Koalicji Klimatycznej.
Audio
  • COP24. Jak zatrzymać katastrofę klimatyczną (Puls świata/Dwójka)
Prezydent Andrzej Duda oraz Bertrand Piccard, prezes Solar Impulse Foundation podczas spotkania w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ COP24
Prezydent Andrzej Duda oraz Bertrand Piccard, prezes Solar Impulse Foundation podczas spotkania w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ COP24Foto: PAP/Hanna Bardo

W audycji "Puls świata" rozmawialiśmy o przebiegu i perspektywach międzynarodowego spotkania w Katowicach. Szczyty klimatyczne ONZ, czyli tzw. COP (Conference of the Parties) to globalne konferencje, podczas których negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Polska dwukrotnie była ich gospodarzem - w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie.

W dniach 2-14 grudnia 2018 szczyt klimatyczny po raz pierwszy odbywa się w Katowicach. Zaplanowane zostały: 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), 14. Spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1). W wydarzeniu uczestniczy ok. 20 tysięcy osób ze 190 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.

Jak przez uczestników konferencji została przyjęta polska deklaracja o sprawiedliwej transformacji? Jaką rolę może odegrać jej realizacja we wdrażaniu redukcji emisji dwutlenku węgla na świecie? Co przedstawiciele 190 krajów mają ustalić podczas spotkania w Katowicach? Jak wysokie będą koszty zaniechania działań zmniejszających emisję gazów cieplarnianych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Krzysztof Jędrzejewski (rzecznik polityczny Koalicji Klimatycznej)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 17.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak