X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: Olszewski pierwszy wyraźnie mówił o Polsce w NATO

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 08:00
- Rząd Jana Olszewskiego powołany dwa tygodnie po formalnym rozpadzie ZSSR był rządem przełomu. W styczniu 1992 roku mówiło się już o rozpadzie całego bloku wschodniego, a premier jako pierwszy wyraźnie stwierdził, że chcemy iść do NATO – mówił w Dwójce dr Paweł Kowal.
Audio
  • Polityczne dziedzictwo rządu Jana Olszewskiego (Puls świata/Dwójka)
Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego
Żałoba narodowa po śmierci Jana OlszewskiegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

W "Pulsie świata" rozmawialiśmy z autorem książki "Testament Prometeusza" poświęconej kształtowaniu się polskiej polityki zagranicznej w latach 1989-1991 o tym, jak wyglądały aspiracje międzynarodowe Warszawy za czasów premiera Jana Olszewskiego.

- Pamietajmy, że za czasów jego rządu w Polsce ciągle jeszcze stacjonowały wojska sowieckie i toczyły się ostre dyskusje na temat sposobu opuszczenia przez nie terytorium naszego państwa. Sytuacja była bardzo płynna, ale Jan Olszewski miał wyraźnie sprecyzowane w tej sprawie stanowisko - powiedział dr Paweł Kowal.

Jakie było tło sporu między premierem Janem Olszewskim a prezydentem Lechem Wałęsą i jak z niego udało się wybrnąć? Jakie wobec chęci przystąpienia Polski do NATO alternatywne rozwiązania proponowali inni politycy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Gość: dr Paweł Kowal (Instytut Studiów Politycznych PAN, autor książki "Testament Prometeusza")

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 17.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Olszewski. Polityk, który ocalił powagę

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 16:20
- W ostatnich latach nie miał żadnej realnej władzy, nie uczestniczył w bierzącej polityce, a jednocześnie pozostając na jej obrzeżach nie miotał inwektyw, nikogo nie atakował, nie wyrównywał starych rachunków. Umierając dysponował czymś, co straciła większość polskiej klasy politycznej: powagą - mówił w Dwójce Piotr Zaremba.
rozwiń zwiń