X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tradycja i zmiany. Festiwal w Dusznikach na półmetku

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 11:00
– Zmienia się sposób uczestnictwa słuchaczy w festiwalu. Przyjeżdżają na dwa lub trzy dni, nie na całą imprezę. Nie widzę też młodzieży. Ale pewnie pojawi się na występie Możdżera – mówiła w Dwójce prof. Irena Poniatowska, z którą rozmawialiśmy w Dusznikach-Zdroju.
Audio
  • Festiwal w Dusznikach na półmetku. Pierwsze podsumowania (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
  • Relacja Marcina Majchrowskiego z 69. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego z Dusznikach-Zdroju (Poranek Dwójki)
Miroslav Kultyshev, którego recitalu w Dusznikach wysłuchamy w piątek 8 sierpnia
Miroslav Kultyshev, którego recitalu w Dusznikach wysłuchamy w piątek 8 sierpniaFoto: mat. prasowe

Dyrektor artystyczny festiwalu prof. Piotr Paleczny zapowiedział, że prawdopodobnie już w przyszłym roku recitale jubileuszowej odsłony imprezy będą transmitowane on-line. – Oczywiście Program 2 Polskiego Radia od wielu lat transmituje występy pianistów w Dusznikach, za co jestem dozgonnie wdzięczny, jednak dzięki przekazowi w Internecie zyskamy być może tysiące kolejnych słuchaczy, obok tych kilkuset, którzy są na miejscu – mówił.

Zapraszamy do serwisu poświęconego Festiwalowi w Dusznikach>>>

Prof. Piotr Paleczny oraz prof. Irena Poniatowska, która poprowadzi "Nokturn", czyli koncert przy świecach z udziałem uczestników festiwalu, zgadzali się co do tego, że przy znakomitych wykonaniach w ostatnich dniach było również kilka rozczarowań. – Zauważyłam dużą polaryzację postaw, zarówno słuchaczy, jak i samych muzyków. Usłyszałam nawet uwagi na temat występu Daniiła Trifonova, co mnie zdziwiło, bo dał on przekonującą wizję pianistyczną – mówiła muzykolog.

O 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju oraz o tym, co w ciągu długiej historii imprezy było najlepsze, w audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy także z Ewą Kofin, krytykiem muzycznym i kulturoznawcą, oraz Zofią Owińską, wieloletnią dziennikarką Polskiego Radia Wrocław.

Z gośćmi Dwójki rozmawiał Marcin Majchrowski.

mc/pg

***

A poniżej plan transmisji, które będzie jeszcze można usłyszeć na antenie Dwójki:

Środa 6.08.2014, godz. 19.00 – 22.45

Józef Haydn Sonata fortepianowa B-dur Hob. XVI:41; John Field Andante inédit Es-dur; Claude Debussy Images (zeszyt I), Marc-André Hamelin Wariacje na temat Paganiniego (2011), Fryderyk Chopin III Sonata fortepianowa h-moll op. 58

Wyk. Marc-André Hamelin - fortepian

Prowadzenie: Marcin Majchrowski

Sobota 9.08.2014, godz. 20.00 – 23.00

Juliusz Zarębski Grand polonaise Fis-dur op. 6, Aleksander Michałowski Mazurki: h-moll op. 31, e-moll op. 19, cis-moll op. 17, As-dur op. 16, Ignacy Friedman Ariette ze zbioru „Masques”, Maurycy Moszkowski Etiudy op. 64: As-dur nr 1, g-moll nr 2, As-dur nr 3, c-moll nr 4; Fryderyk Chopin Mazurki: g-moll WN 64, C-dur WN 24, a-moll WN 60, II Sonata fortepianowa b-moll op. 35, Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Polonez As-dur op. 53

Wyk. Ludmil Angelov - fortepian

Prowadzenie : Marcin Majchrowski

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Kern: Rachmaninow to dla mnie kompozytor wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 10:00
Rosyjska pianistka, która byłą gwiazdą niedzielnego wieczoru w Dusznikach-Zdroju, wspominała w radiowej Dwójce poprzednią wizytę w Polsce i opowiadała o rodzinnych związkach z Sergiuszem Rachmaninowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaczynamy sezon na Chopina!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 12:00
Ponad 30 koncertów z udziałem największych gwiazd, 17 transmisji na antenie Dwójki, w tym 8 do krajów zrzeszonych w EBU. Tak zapowiada się 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa". Tymczasem z kas znikają ostatnie karnety na XVII odsłonę przyszłorocznego Konkursu Chopinowskiego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Łuszczewski i latynoskie czucie Chopina

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 15:30
- Mimo znacznie słabszego niż w Europie dostępu do muzycznej edukacji mieszkańcy Ameryki Południowej znakomicie czują muzykę Fryderyka Chopina i wykonują ją z ogromnym entuzjazmem - mówił w "Notatniku Dwójki" pianista Rafał Łuszczewski.
rozwiń zwiń