X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hip-hop to nowy jazz. Potęga Afroamerykanów

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 10:00
– Ta muzyka narodziła się z gniewu młodych ludzi z Bronksu, a stała się w końcu wyrazem buntu młodzieży na całym świecie – mówił Tomasz Zalewski, autor książki "Harlem".
Audio
  • O współczesnej pozycji kultury afroamerykańskiej na świecie mówią Tomasz Zalewski, Jakub Rużyłło i Julian Jeliński (O wszystkim z kultura/Dwójka)
Okładka magazynu Time z twarzą Kanyego Westa. Czy rzeczywiście należy on jeszcze do przedstawicieli kultury Afroamerykanów?
Okładka magazynu "Time" z twarzą Kanyego Westa. Czy rzeczywiście należy on jeszcze do przedstawicieli kultury Afroamerykanów?Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Pozycja kultury afroamerykańskiej za czasów Baracka Obamy wyraźnie się zmieniła. Kilka dni temu pojawiło się wydanie tygodnika "Time" z doroczną listą stu najbardziej wpływowych ludzi świata. Okładkę numeru zdobi twarz czarnoskórego rapera i producenta Kanyego Westa.

Czy trwający od dekady triumfalny pochód kultury afroamerykańskiej to wyraz czegoś, co można nazwać negrofilią? Filozof i publicysta Julian Jeliński zwrócił uwagę na to, że Kanye West jest w tym względzie dość kłopotliwą postacią - także dla samych Afroamerykanów.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Bartek Chaciński

Goście: Tomasz Zalewski (wieloletni korespondent polskich mediów w USA, autor książki "Harlem"), Jakub Rużyłło (dziennikarz, radiowiec i artysta hiphopowy), Julian Jeliński (filozof, publicysta, tłumacz)

Data emisji: 20.04.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Martin Luther King: Mam marzenie...

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 07:00
- Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi - mówił Martin Luther King.
rozwiń zwiń