X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwudziestu siedmiu "Janków Wiśniewskich"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 20:00
- Życiorys każdej z tych osób to opowieść równie poruszająca co scenariusz filmu "Czarny czwartek" - opowiadał historyk Piotr Brzeziński o bohaterach książki "Pogrzebani nocą. Ofiary Grudnia '70 na Wybrzeżu Gdańskim. Wspomnienia, dokumenty".
Audio
  • Rozmowa o grudniu'70 (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Bezpośrednią przyczyną strajków i demonstracji była wprowadzona 12 grudnia drastyczna podwyżka cen żywności. Doszło do zamieszek ulicznych i starć z milicją. Na zdjęciu hasło na bramie Stoczni im. Adolfa Warskiego z żądaniem ukarania winnych masakry robotników na Wybrzeżu
Bezpośrednią przyczyną strajków i demonstracji była wprowadzona 12 grudnia drastyczna podwyżka cen żywności. Doszło do zamieszek ulicznych i starć z milicją. Na zdjęciu hasło na bramie Stoczni im. Adolfa Warskiego z żądaniem ukarania winnych masakry robotników na WybrzeżuFoto: PAP/Andrzej Witusz

serwis specjalny
szczecin grudzień 70 510 ipn
Grudzień '70

Tytuł znaczący, bowiem 41 śmiertelnych ofiar wydarzeń 14 grudnia 1970 roku chowano nocą, informując rodzinę w ostatniej chwili lub w ogóle jej nie powiadamiając.

- Propaganda przedstawiała ich jako chuliganów. A to byli normalni, spokojni ludzie z planami na przyszłość. Znalazło się wśród nich kilku sportowców i jeden trener - mówił współautor publikacji Piotr Brzeziński.

A czy możemy dziś oceniać, jak Grudzień'70 zdeterminował szczegóły wydarzeń Sierpnia'80?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Gość: Piotr Brzeziński (historyk, współautor książki "Pogrzebani nocą. Ofiary Grudnia '70 na Wybrzeżu Gdańskim. Wspomnienia, dokumenty"), Grzegorz Wołk (historyk IPN)

Data emisji: 14.12.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bilans: 45 zabitych, ponad 1000 rannych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 10:40
Największa tragedia w powojennej historii Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o gen. Jaruzelskiego. Czy powinien zostać prezydentem w 1989 roku?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 01:07
Śmierć gen. Jaruzelskiego - ostatniego przywódcy PRL i pierwszego prezydenta RP - naznaczyła dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. W wieczorze wyborczym Jedynki swoje opinie przedstawili Andrzej Halicki (PO) i Tadeusz Iwiński (SLD)
rozwiń zwiń