X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dom. Poświęcenie i miłość przeciw cierpieniu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 12:00
Zapraszamy na reportaż Pawła Siwka o Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach, który Dwójka wspiera akcją "Kultura pomaga".
Audio
  • Reportaż Pawła Siwka o Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w BroniszewicachFoto: Paweł Siwek

Fot. Paweł Siwek Fot. Paweł Siwek

"Dom to nie tapety, nie meble, nie kuchnia, nie ściana z obrazem. Dom jest tam, gdzie, chociażby pod gołym niebem, ludzie są razem" - mówiła siostra Dorota Krzesz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach podczas Zjazdu Rodzin i Przyjaciół, który odbył się w ubiegłą niedzielę. W tym roku świętowano wyjątkowo hucznie – mija bowiem 90 lat, odkąd siostry Dominikanki zaczęły w Broniszewicach prowadzić sierociniec dla dzieci, które utraciły rodziców w I wojnie światowej.

Dziś w ośrodku mieszka 56 niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie chłopców. Takie dni jak miniona niedziela to dla nich wyjątkowy czas – a jak wygląda ich życie na co dzień? Z jakimi problemami zmagają się siostry Dominikanki? Dlaczego potrzebny jest nowy pawilon mieszkalny dla podopiecznych ośrodka? Poszukiwanie odpowiedzi skieruje nas w inną stronę – opowieści o bezgranicznym oddaniu i miłości do człowieka takiego, jakim jest – w swoim cierpieniu i chorobie. Ale też opowieści o wielkiej chęci życia, która nadaje sens.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Przygotował: Paweł Siwek

Data emisji: 25.05.2016

Godzina emisji: 18.00


mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja Dwójki. Na ratunek chłopakom z Broniszewic

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 17:52
- Mamy czas do końca roku - mówiły w Dwójce siostry z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach. Nasz program włączył się w akcję na rzecz podopiecznych tego ośrodka.
rozwiń zwiń