Dom. Poświęcenie i miłość przeciw cierpieniu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 12:00
Zapraszamy na reportaż Pawła Siwka o Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach, który Dwójka wspiera akcją "Kultura pomaga".
Audio
  • Reportaż Pawła Siwka o Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w BroniszewicachFoto: Paweł Siwek

Fot. Paweł Siwek Fot. Paweł Siwek

"Dom to nie tapety, nie meble, nie kuchnia, nie ściana z obrazem. Dom jest tam, gdzie, chociażby pod gołym niebem, ludzie są razem" - mówiła siostra Dorota Krzesz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach podczas Zjazdu Rodzin i Przyjaciół, który odbył się w ubiegłą niedzielę. W tym roku świętowano wyjątkowo hucznie – mija bowiem 90 lat, odkąd siostry Dominikanki zaczęły w Broniszewicach prowadzić sierociniec dla dzieci, które utraciły rodziców w I wojnie światowej.

Dziś w ośrodku mieszka 56 niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie chłopców. Takie dni jak miniona niedziela to dla nich wyjątkowy czas – a jak wygląda ich życie na co dzień? Z jakimi problemami zmagają się siostry Dominikanki? Dlaczego potrzebny jest nowy pawilon mieszkalny dla podopiecznych ośrodka? Poszukiwanie odpowiedzi skieruje nas w inną stronę – opowieści o bezgranicznym oddaniu i miłości do człowieka takiego, jakim jest – w swoim cierpieniu i chorobie. Ale też opowieści o wielkiej chęci życia, która nadaje sens.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Przygotował: Paweł Siwek

Data emisji: 25.05.2016

Godzina emisji: 18.00


mc/bch

Czytaj także

Akcja Dwójki. Na ratunek chłopakom z Broniszewic

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 17:52
- Mamy czas do końca roku - mówiły w Dwójce siostry z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach. Nasz program włączył się w akcję na rzecz podopiecznych tego ośrodka.
rozwiń zwiń