Jerry Lee Lewis. Wariat kochany przez buntowników

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 20:30
- Na scenie był wariatem. Ale musiał być taki spontaniczny, bo roznosił go talent - tak o twórczości Jerry'ego Lee Lewisa mówił Marek Gaszyński.
Audio
  • Jan Chojnacki, Marek Gaszyński i Korneliusz Pacuda opowiadają o twórczości Jerry'ego Lee Lewisa (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Książka Jerryego Lee Lewisa opowieść o własnym życiu Ricka Bragga
Książka "Jerry'ego Lee Lewisa opowieść o własnym życiu" Ricka BraggaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jerry Lee Lewis znany z przeboju "I said shake it, baby, shake it!" to klasyka rock and rolla, w naszym kraju jednak artysta przez długi czas był dość niszowy. Stało się tak m.in. za sprawą nieprzychylności polskich władz, które zainteresowanie tym gatunkiem muzyki postrzegały jako przejaw buntu.

- To był symbol żywej Ameryki, to był najgorsze gusta, które były nie do przyjęcia przez socjalizm – mówił Marek Gaszyński.

Co po latach wiemy o twórczości słynnego amerykańskiego muzyka i co na jego temat pisze Rick Bragg, autor opublikowanej niedawno książki "Jerry'ego Lee Lewisa opowieść o własnym życiu"? W audycji również ciekawostki związane z muzyką Lewisa. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Gość: Marek Gaszyński (dziennikarz, krytyk muzyczny), Jan Chojnacki (dziennikarz, krytyk muzyczny), Korneliusz Pacuda (dziennikarz, krytyk muzyczny)  

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe. Będzie rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 20:00
– Odziedziczyliśmy stowarzyszenie w niezbyt dobrej kondycji. Wierzymy jednak, że da się tę sytuację odmienić, choć czeka nas niełatwa i długa droga – mówił nowy prezes PSJ Piotr Rodowicz.
rozwiń zwiń