Polskie Radio
Section05
stowarzyszenie

Pomagali rodzinom z ciężką sytuacją. Miasto obcięło im fundusze

Sprawa dotyczy białostockiego Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga", które od 20 lat prowadzi program "Odbudować Rodzinę". Jej celem jest pomoc rodzinom w przezwyciężeniu trudności: uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy agresji. Okazuje się, że Stowarzyszenie na działalność w 2020 r. otrzyma o 60 proc. mniej funduszy niż w 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczna wolontariat społeczeństwo stowarzyszenie POLSKA Białystok podlaskie

Inicjatywy od A do Ę

„Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę” jest stowarzyszeniem non profit, które od 15 lat realizuje projekty artystyczne i społeczne. Jego zawołaniem jest hasło „Chcemy tworzyć świat, w którym ludzie z pasją działają dla siebie i innych”. Gośćmi audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja byli: członek zarządu Towarzystwa - Beata Tokarz-Kamińska i Marcin Górecki - koordynator projektów.
Zobacz więcej na temat:  wychowanie senior stowarzyszenie

"Za nimi stoją ludzie związani z obcymi rządami"

W ostatnich miesiącach wiele mówi się o aktywności fundacji i stowarzyszeń, takich jak Otwarty Dialog czy Akcja Demokracja. Ich członkowie organizują protesty przeciwko działaniom obecnego rządu. Organizacjom zarzuca się, że finansowane są przez obcy kapitał. W audycji Kulisy Spraw mówił o tym Piotr Wierzchołowski z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Fundacja Otwarty Dialog stowarzyszenie rząd Beaty Szydło