REKLAMA

Splendory 2016. "Mikrofon nie znosi nieprawdy"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 20:00
- Aktorów pociąga w radiu przygoda i poczucie, że ma się udział nieuchwytnym i jednorazowym przedsięwzięciu. Należy jednak przy tym pamiętać, że mikrofon jest narzędziem bardzo wymagającym i trzeba być przed nim zawsze prawdziwym – powiedział w Dwójce Andrzej Ferenc, laureat Wielkiego Splendora.
Audio
  • Andrzej Ferenc, Ewa Wiśniewska i Waldemar Modestowicz w rozmowie o teatrze radiowym (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Andrzej Ferenc podczas gali Splendorów w Studiu S-2 Polskiego Radia w Warszawie, 5 grudnia br.
Andrzej Ferenc podczas gali "Splendorów" w Studiu S-2 Polskiego Radia w Warszawie, 5 grudnia br.Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tego samego zdania co aktor, który zrealizował dla radia ponad 1800 nagrań, jest również Ewa Wiśniewska, druga laureatka nagrody przyznawanej przez Teatr Polskiego Radia za wybitne kreacje w słuchowiskach radiowych oraz wkład w rozwój radia artystycznego.

- Dużym wyzwaniem dla aktora jest czytanie poezji w radiu - powiedziała aktorka. Nie można recytować tekstu, bo to prosta droga do zanudzenia słuchacza. To musi być kreacja z nerwem i temperaturą – dodała.

W nagraniu audycji posłuchamy również o początkach współpracy Andrzeja Ferenca i Ewy Wiśniewskiej z Teatrem Polskiego Radia, a także o tym, jak aktorkę "denerwował na początku fakt, że przez swój tembr głosu dostaje tylko role babć, prababć i starszych ciotek".

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Tomasz Obertyn

Goście: Andrzej Ferenc (aktor), Ewa Wiśniewska (aktorka), Waldemar Modestowicz (reżyser słuchowisk radiowych)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/ab


Czytaj także

Wielkie Splendory i miłosne wyznania laureatów

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 19:30
Twórcy uhonorowani przez Teatr Polskiego Radia opowiedzieli w Dwójce o swojej wieloletniej przygodzie z Polskim Radiem, ale też o wielkim uczuciu, z którego zrodziła się ta współpraca.
rozwiń zwiń