X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Splendory 2016. "Mikrofon nie znosi nieprawdy"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 20:00
- Aktorów pociąga w radiu przygoda i poczucie, że ma się udział nieuchwytnym i jednorazowym przedsięwzięciu. Należy jednak przy tym pamiętać, że mikrofon jest narzędziem bardzo wymagającym i trzeba być przed nim zawsze prawdziwym – powiedział w Dwójce Andrzej Ferenc, laureat Wielkiego Splendora.
Audio
  • Andrzej Ferenc, Ewa Wiśniewska i Waldemar Modestowicz w rozmowie o teatrze radiowym (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Andrzej Ferenc podczas gali Splendorów w Studiu S-2 Polskiego Radia w Warszawie, 5 grudnia br.
Andrzej Ferenc podczas gali "Splendorów" w Studiu S-2 Polskiego Radia w Warszawie, 5 grudnia br.Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tego samego zdania co aktor, który zrealizował dla radia ponad 1800 nagrań, jest również Ewa Wiśniewska, druga laureatka nagrody przyznawanej przez Teatr Polskiego Radia za wybitne kreacje w słuchowiskach radiowych oraz wkład w rozwój radia artystycznego.

- Dużym wyzwaniem dla aktora jest czytanie poezji w radiu - powiedziała aktorka. Nie można recytować tekstu, bo to prosta droga do zanudzenia słuchacza. To musi być kreacja z nerwem i temperaturą – dodała.

W nagraniu audycji posłuchamy również o początkach współpracy Andrzeja Ferenca i Ewy Wiśniewskiej z Teatrem Polskiego Radia, a także o tym, jak aktorkę "denerwował na początku fakt, że przez swój tembr głosu dostaje tylko role babć, prababć i starszych ciotek".

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Tomasz Obertyn

Goście: Andrzej Ferenc (aktor), Ewa Wiśniewska (aktorka), Waldemar Modestowicz (reżyser słuchowisk radiowych)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/ab


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie Splendory i miłosne wyznania laureatów

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 19:30
Twórcy uhonorowani przez Teatr Polskiego Radia opowiedzieli w Dwójce o swojej wieloletniej przygodzie z Polskim Radiem, ale też o wielkim uczuciu, z którego zrodziła się ta współpraca.
rozwiń zwiń