X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy ośrodek dla osób z autyzmem. "To konieczność"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 20:30
– Kończą nam się zasoby lokalowe. Co roku, widząc nowe podania o przyjęcie do przedszkola, zastanawiam się, którą salę terapeutyczną zamienić w salę przedszkolną – mówiła Anna Chwałek, założycielka i prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat".
Audio
  • Nowy ośrodek dla osób z autyzmem. "To konieczność" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Plany architektoniczne  Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej
Plany architektoniczne Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej PodlaskiejFoto: Stowarzyszenie "Wspólny Świat"

Dogoterapia 2015 1200.jpg
Kultura Pomaga. Odwiedź stronę naszej akcji charytatywnej

Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej chce wybudować pierwsze w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Chodzi nie tylko o dzieci, które w placówce będą miały zapewnioną edukację w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum, lecz także starszą młodzież i dorosłych z autyzmem.

– Jeżeli nie powstanie ośrodek i nasze dzieci nie będą miały możliwości dalszego kształcenia w okresie dorastania, ciężka praca włożona wcześniej przez terapeutów zostanie zniweczona – mówiła matka jednego z podopiecznych Stowarzyszenia "Wspólny Świat".

Stowarzyszenie działa od 2007 roku. Założyła je Anna Chwałek, mama autystycznego Kuby oraz inni rodzice dzieci z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami, które potrzebowały profesjonalnej opieki. Dziś pod opieką placówki znajduje się blisko 200 podopiecznych, nad którymi czuwa 110 specjalistów. Instytucja jest stawiana za wzór, współpracują z nią zagraniczne ośrodki, ale początki były bardzo trudne.

Matka jednego z autystycznych dzieci Nasz syn znalazł tu swoje miejsce. Nie pasował do zwyczajnego przedszkola i szkoły publicznej, a tu jesteśmy akceptowani, a nie dziwni albo inni

Jeszcze kilkanaście lat temu w Białej Podlaskiej nie było miejsca, które mogłoby zaopiekować się dziećmi z autyzmem, nie było też odpowiednio przygotowanych terapeutów. Przez kilka lat Anna Chwałek na własną rękę pracowała z synem, próbując godzić to z obowiązkami zawodowymi i opieką nad domem.

W Dwójce opowiadała o tym, jak udało jej się stworzyć sprawnie działające stowarzyszenie, odmienić życie swoje i wielu innych rodzin z regionu Białej Podlaskiej, a także o tym, czym będzie pierwsze w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem i dlaczego jego budowa jest konieczna.

***

Dwurnik 1200.jpg
Obrazy Dwurnika i prof. Strumiłły na charytatywnej licytacji Dwójki!

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Anna Chwałek (założycielka i prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat"),  Marta Łukowska-Almaszy (dyrektor Ośrodka Terapii i Diagnostyki Dzieci Autystycznych działającego w ramach Stowarzyszenia "Wspólny Świat"), terapeuci, pedagodzy, rodzice dzieci znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia "Wspólny Świat"

Data emisji: 24.05.2017

Godzina emisji: 18.00

***

Aby włączyć się w Dwójkową akcję charytatywną "Kultura Pomaga" wystarczy:
 
- nabyć wirtualną cegiełkę na stronie stowarzyszenia: www.wspolnyswiat.org

- dokonać bezpośredniej wpłaty na konto placówki:
 
Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat"
Nr konta: 77  8025  0007  0026  1052  2000  0010
Bank Spółdzielczy Biała Podlaska ul. Moniuszki 12
(w tytule przelewu prosimy wpisać: "Dwójka - Kultura Pomaga")
 
- wziąć udział w licytacji telefonicznej podczas audycji specjalnej 1 czerwca oraz w aukcjach internetowych.

A wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć ośrodek w inny sposób (np. przekazać materiały budowlane lub pomóc w wyposażeniu centrum) prosimy o kontakt: kulturapomaga@polskieradio.pl.

***

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kultura Pomaga – w tym roku dzieciom z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 17:40
W tym roku Dwójkową akcją charytatywną "Kultura pomaga" będziemy wspierać budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej. Zachęcamy do wpłacania pieniędzy na potrzeby Centrum, a także do uczestnictwa w aukcji internetowej i - 1 czerwca - w licytacji na antenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefoniczna licytacja Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:01
Dzięki zaangażowaniu słuchaczy Dwójki udało nam się uzbierać ponad 48 tysięcy złotych. Kwota ta zostanie przekazana na budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, o które walczy Stowarzyszenie "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej.
rozwiń zwiń