X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patrimonium. Skarby literatury za darmo w sieci

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 19:00
- Sięgamy do publikacji, które nie są już chronione prawem autorskim, począwszy od średniowiecza aż do I połowy XX wieku. To ponad milion obiektów - o projekcie upowszechnienie zasobów kultury dwóch największych książnic w Polsce mówił w Dwójce dr Tomasz Makowski z Biblioteki Narodowej.
Audio
  • Dr Tomasz Makowski o projekcie Patrimonium (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pexels/domena publiczna

- Udostępnimy w sieci m.in. rękopisy, starodruki, nuty, fotografie historyczne i czasopisma ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej - opowiadał gość audycji "O wszystkim z kulturą". Zdigitalizowane w najwyższej rozdzielczości publikacje powiększą zbiory biblioteki cyfrowej Polona. Dr Tomasz Makowski podkreślał, że obiekty będą dostępne za darmo i są pozbawione znaków wodnych, żeby użytkownicy mogli je swobodnie wykorzystywać do własnych celów.

W audycji rozmawialiśmy o konserwacji i procesie digitalizacji najcenniejszych zabytków, Mówiliśmy też o dyplomacji bibliotecznej, w ramach której udaje się odzyskać niektóre z ksiąg, które dawniej znajdowały się w polskich zbiorach. Dr Makowski opowiadał m.in. renesansowym rękopisie, który był w posiadaniu rajcy przemyskiego, a który udało się odkupić na aukcji w Londynie.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Wacław Holewiński

Gość: dr Tomasz Makowski z Biblioteki Narodowej

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 18.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy nie czytają? "Spadł poziom wstydu"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 19:00
- Wyniki o poziomie czytelnictwa w Polsce mówią coś gorszego, niż nam się wydaje - tłumaczył Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, w rozmowie z Jerzym Kisielewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Makowski. Człowiek, który ma dużo książek

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 19:07
W "Rozmowach Jerzego Kisielewskiego" spotkaliśmy się z dyrektorem Biblioteki Narodowej, by pomówić o książkach i czytaniu dziś i przed wiekami.
rozwiń zwiń