X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oscary 2018. "Ta gala wpisuje się absolutnie w oscarowy wzór"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 20:00
- Oscary to nie jest nagroda na ambitnym festiwalu filmowym, ani miejsce na manifestacje polityczne i społeczne. To największy lukrowany tort, który chcemy jeść raz w roku - mówiła w Dwójce krytyczka filmowa Adriana Prodeus.
Audio
  • Oscary 2018. "Ta gala wpisuje się absolutnie w oscarowy wzór" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdobywcy Oscarów: Sam Rockwell, jako najlepszy aktor drugoplanowy (Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri); Frances McDormand, jako najlepsza aktorka (Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri); Allison Janney, jako najlepsza aktorka drugoplanowa (Jestem najlepsza. Ja, Tonya); Gary Oldman jako najlepszy aktor (Czas mroku)
Zdobywcy Oscarów: Sam Rockwell, jako najlepszy aktor drugoplanowy ("Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri"); Frances McDormand, jako najlepsza aktorka ("Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri"); Allison Janney, jako najlepsza aktorka drugoplanowa ("Jestem najlepsza. Ja, Tonya"); Gary Oldman jako najlepszy aktor ("Czas mroku")Foto: PAP/EPA/PAUL BUCK

Oscary 1200.jpg
Oscary 2018. "Bardzo rozczarowujące rozdanie"

Za najlepszy film minionego roku Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej uznała "Kształt wody" Guillermo Del Toro. Zdaniem Adriany Prodeus film ten jest doskonałym zwieńczeniem marzeń o tym, jak powinno wyglądać hollywoodzkie kino. - To jest baśń, kino które nie zaskakuje, ale Hollywood jest w końcu po to, żebyśmy wierzyli w bajki - mówiła w audycji "O wszystkim z kulturą".

Mimo tego werdyktu Adriana Prodeus zwróciła uwagę, na pewną odważną tendencję w wyborach jurorów Akademii. - Wyznacznikiem na przyszłość dla Oscarów staje się powoli festiwal filmów niezależnych w Sundance. Jeszcze kilka lat temu taki film jak "Lady Bird" nie dostały by nawet nominacji.

Guillermo del Torro 1200
Zobacz serwis specjalny poświęcony Oscarom 2018

Zdaniem krytyczki filmowej Magdaleny Maksimiuk pula filmów walczących o najważniejszą statuetkę była bardzo wyrównana, zabrakło w niej jednak obrazu "The Florida Project". Krytyczka filmowa podzieliła się też ze słuchaczami swoją teorią na temat społecznej funkcji filmów nominowanych do Oscara.

Z kolei krytyk Andrzej Kołodyński opowiedział o swoich niepokojach związanych z zagadnieniem aktorstwa w oscarowych obrazach. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Marcin Pesta

Goście: Adriana Prodeus, Magdalena Maksimiuk i Andrzej Kołodyński (krytycy filmowi)

Data emisji: 5.03.2018

Godzina emisji: 18.00

bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak